امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104754
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
علی پهلوان دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به استیضاح وزیرعلوم ...

علی پهلوان دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به استیضاح وزیرعلوم گفت: متاسفانه فرجی‌دانا هیچ وقت به مطالبات به حق دانشجویان، تشکل‌های دانشجویی و نمایندگان مجلس عمل نکرد.

وی ادامه داد: مجلس بارها به فرجی دانا به خاطر روندی که در پیش گرفته بود هشدار داد و حتی بعد از اخطار جدی مجلس یک ماه به وی فرصت داده شد تا در عملکردش تغییر ایجاد کند ولی وزیر علوم فقط وعده می‌داد و عمل نمی‌کرد و مجلس لازم بود در مقابل این کار استیضاح را مطرح کند.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه عمل نکردن به خواسته‌های نمایندگان مجلس به نوعی بی‌قانونی است، تاکید کرد: نمایندگان مجلس به خاطر اینکه وجهه مجلس حفظ شود باید با قدرت در استیضاح وزیرعلوم عمل کنند و از سیاسی‌کاری پرهیز کنند، اگر مجلس در مواجه با استیضاح وزیر علوم با قدرت عمل نکند حتما در آینده در برخورد با بی‌قانونی با مشکل روبرو خواهد شد.

پهلوان ادامه داد: فرجی‌دانا ضربات زیادی به رشد علمی کشور وارد کرد و اگر این روند ادامه یابد بازگشت به وضعیت مطلوب سخت و غیرممکن می‌شود.

وی اظهار داشت: خواسته ما از هیات رئیسه و رئیس مجلس شورای اسلامی این است که با دقت استیضاح را برگزار کنند و با استیضاح وزیر علوم یک عملکرد روشن و تاریخی از خود به جای بگذارند، فردا روز حساسی برای نمایندگان مجلس است و مردم به دقت عملکرد مجلس را زیر نظر خواهند گرفت و رصد می‌کنند.

پهلوان در خاتمه با بیان اینکه خبرهایی شنیده شده که وزیر علوم می‌خواهد با طرح استعفای دو معاون خود را نجات دهد، گفت: با استعفای دو معاون مشکلات وزارت علوم حل نمی‌شود و مشکل این وزارتخانه تنها دو معاون نیست و انتظارات ما بیش از اینها است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها