امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۹:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104761
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ در جلسه علنی امروز شورای شهر، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا با اشاره به 667 نفر از فرزندان شاهد که در شهرداری تهران ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ در جلسه علنی امروز شورای شهر، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا با اشاره به 667 نفر از فرزندان شاهد که در شهرداری تهران شاغل هستند، گفت:‌ 373 نفر از این افراد به استخدام رسمی شهرداری درآمده اند، 217 نفر نیز در حال تکمیل اطلاعات برای استخدام هستند و مابقی نیز با مصوبه ما رسمی می شوند.

علیرضا دبیر افزود:‌ بر اساس ماده واحده این طرح، شهرداری تهران موظف می شود فرزندان شهیدی را که قبل از تاریخ 9 بهمن ماه سال 92 دارای قرارداد تمام وقت با شرکت خدمات اداری شهر و موسسه هادیان شهر بوده اند، بدون الزام به رعایت شرایط سنی؛ تحصیلی و آزمونی به صورت رسمی قطعی به استخدام ثابت شهرداری تهران تغییر وضعیت دهد.

وی ادامه داد: سازمان های مستقل و شرکت های تابعه نیز با رعایت قوانین و مقررات اداری و استخدامی خود می توانند نسبت به تغییر وضعیت فرزندان شهید با رعایت ماده واحده اقدام کنند و این طرح هیچ بار مالی برای شهرداری تهران ندارد و تنها این عزیزان تغییر وضعیت می شوند.

حبیب کاشانی با اشاره به اینکه فراهم کردن امنیت شغلی فرزندان شاهد، تکلیف همه اعضای شورا است، پیشنهاد کرد هیچ شرایطی در ماده واحده عنوان نشود و همه فرزندان شهید به صورت رسمی استخدام شوند.

محمدمهدی تندگویان نیز به عنوان یکی از اعضای پیگیر این طرح توضیح داد: من از کمیسیون برنامه و بودجه که به قول خودشان عمل کردند و در کوتاه ترین مدت این طرح را بررسی کردند، تشکر می کنم.

وی اضافه کرد:‌ ما در ماده واحده ما به دنبال مطالبه بیش از حد برای فرزندان شهید نبودیم و فقط به دنبال رعایت قانون بودیم. این عین ماده واحده قانونی است و یقینا فرمانداری هم با ماده قانونی مخالفت نمی کند.

مجتبی شاکری نیز پیشنهاد کرد ایثارگران هم به فرزندان شهید اضافه شوند و این پیشنهاد نیز به تصویب رسید.

علی صابری نیز با اشاره به اینکه این طرح اجرای کامل قوانین است؛ تشریح کرد:‌ ما قوانین بالادستی برای استخدام داریم و در زمان تصویب آزمون، به این قوانین کم توجهی شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اضافه کرد:‌ همه نهادها ملزم به رعایت این قانون هستند و این طرح تنها اجرای کامل قوانین است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها