امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104762
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 161
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرستان رامسر، ابراهیم بای سلامی ظهر امروز در کنفرانس بین‌المللی گردشگری سلامت صنعت گردشگری را از

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرستان رامسر، ابراهیم بای سلامی ظهر امروز در کنفرانس بین‌المللی گردشگری سلامت صنعت گردشگری را از پیچیده‌ترین صنایع در جهان دانست.

وی اظهار داشت: در فرایند میزبانی و میهمانی وقتی بخواهیم به عنوان میهمان از این فرایند درآمد کسب کنیم مساله بسیار سخت و پیچیده است.

رئیس انجمن علمی گردشگری ایران با بیان اینکه گردشگری در جوامع سنتی وجود ندارد، افزود: این تصور اشتباه وجود دارد که برخی تصور می‌کنند در جوامع سنتی چیزی به نام گردشگری داریم بلکه آن جهانگردی بود که امروز دیگر چیزی به نام جهانگردی نداریم.

این مسئول گفت: در صنعت گردشگری به دنبال این هستیم که هم میهمان و هم میزبان به اهداف و منافع خود برسند.

بای اسلامی با اشاره به نبود یک هتل مناسب و مطابق با استانداردهای بین‎المللی در مازندران تاکید کرد: در استانی مانند مازندران که می‌تواند به اندازه اروپا گردشگر جذب کند یک هتل استاندارد نداریم.

وی به طبخ غذاهای خوب در مازندران اشاره کرد و افزود: تنها داشتن غذای مناسب در استان نمی‌توان گردشگر جذب کرد.

رئیس انجمن علمی گردشگری ایران صنعت تولید میوه‌های متنوع و ارگانیک در مازندران را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: هنوز نتوانسته‌ایم این ظرفیت را به عرصه صنعتی و گردشگری برسانیم.

این مسئول افزود: ایجاد و توسعه صنعت گردشگری نیاز به مجموعه‌ای از مسائل پیچیده و ظریف دارد.

بای سلامی گفت: 70 درصد گردشگران امروزی در انتخاب مقاصد گردشگری خود از اینترنت استفاده می‌کنند اما ما برای نمایش اسلایدهای خود در این کنفرانس هم با مشکل مواجه هستیم.

وی با اشاره به موضوع سخنرانی‌هایی که تا امروز توسط میهمانان انجام شده است، افزود: با توجه به این سخنرانی‌ها متوجه می‌شویم که به جز یک یا دو کشور عضو اکو در بقیه کشورها ضعف‌های قابل توجهی در زیرساخت‌های گردشگری وجود دارد.

رئیس انجمن علمی گردشگری ایران گفت: مشارکت تخصصی مراکز بخش خصوصی همچنین مشارکت مردم عادی و حتی رانندگان تاکسی می‌تواند در این طرح موثر باشد.

وی با بیان اینکه در مازندران راه مناسب نداریم، افزود: برای رفتن به تهران گاهی باید 16ساعت در جاده منتظر ماند که این مساله نه تنها سبب سلامت نمی‌شود بلکه نتیجه برعکس می‌دهد.

انتهای پیام/86021/ح30/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها