امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۶:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104771
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 91
علی خدادادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز به ادامه روند امدادرسانی به مناطق زلزله‌زده ایلام اشاره کرد و افزود: علاوه بر آماده‌باش تیم‌های ...

علی خدادادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز به ادامه روند امدادرسانی به مناطق زلزله‌زده ایلام اشاره کرد و افزود: علاوه بر آماده‌باش تیم‌های تخصصی جستجو و نجات، اسکان اضطراری، پشتیبانی و تغذیه و بهداشت اضطراری و اعزام دو تیم ارزیاب و سه تیم اسکان اضطراری به منطقه مورموری استان ایلام، اولین محموله امدادی هلال احمر استان شامل 10 هزار بطری آب معدنی و 8 هزار قوطی انواع کنسروجات ارسال شده است.

وی از اعزام بالگرد جمعیت هلال احمر استان به همراه تیم امداد هوایی و دو تیم اسکان اضطراری و پشتیبانی خبر داد و اظهار کرد: با توجه به وقوع زلزله‌های مکرر در منطقه مورموری استان ایلام، محموله دوم امدادی شامل اقلام امدادی و زیستی همانند چادر، پتو، موکت و مواد غذایی آماده شده که در صورت نیاز به منطقه آسیب دیده ارسال خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به مقوله خودامدادی در جامعه و با توجه به لرزه‌های حس شده در برخی از شهرهای استان افزود: یکی از مباحث مهم در حوزه حوادث، کاهش اثرات بلایای طبیعی و انسان ساخت است که باعث صدمات و تلفات کمتری در سطح جامعه خواهد شد.

خدادادی با بیان اینکه حفظ خونسردی در مواجهه با بحران‌ها بسیار ضروری است، افزود: کانون همه زلزله‌ها و زمین لرزه‌های روزهای اخیر در استان ایلام بوده و با توجه به شدت بالای آنها، باعث حساسیت مردم در استان شد.

رئیس کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی مدیریت بحران استان خوزستان با اشاره به لزوم آمادگی همیشگی در برابر حوادث از هفت مرحله مهم برای ایمنی در مواجهه با زلزله به عنوان راهکارهای تأثیرگزار نام برد و به اجرا شدن دو مرحله اول در بروز آمادگی و پیشگیری در مقابل زلزله تأکید کرد.

وی، نخستین مرحله برای ایمنی در مواجهه با زلزله را شناسایی خطرات بالقوه و مرتفع کردن آنها دانست و گفت: ایمنی در برابر زلزله تنها مقاوم‌سازی ساختمان‌ها نیست و برای کاهش خسارات جانی و مالی ناشی از زلزله باید وسایل داخل ساختمان‌مان را نیز ایمن کنیم که برای مثال می‌توان به تثبیت اجسام سنگین در منزل، دورکردن کتابخانه و گنجه‌ها از رختخواب، انتقال اجسام سنگین به طبقات پایین‌تر کمدها، استفاده از قفل‌های مناسب برای کابینت‌های آشپزخانه و محکم کردن وسایل دکوری، لوستر و اشیای آویزان اشاره کرد.

خدادادی لزوم برنامه‌ریزی در رویارویی با خطر را مرحله دوم مواجهه با زلزله و حوادث دیگر برشمرد و تصریح کرد: آیا افراد خانواده‌تان آمادگی برای رویارویی با یک زلزله بزرگ را دارند؟ قبل از وقوع زلزله بعدی همه افراد خانواده باید با یکدیگر برنامه‌ریزی کنند تا هر فرد بداند قبل، هنگام و بعد از چه کاری باید انجام دهد و در حقیقت خانواده‌ها باید طرحی برای ایمن بودن در هنگام حادثه برای خود ایجاد کنند که به عنوان مثال می‌توان کارهایی از جمله شناسایی نقاط امن در هر اتاق مثل زیر میزها، آموختن محافظت از خود در هنگام وقوع زلزله و تمرین پناهگیری انجام داد.
انتهای پیام/72001/س40/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها