امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104772
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
هاشم وهاج در حاشیه اجلاسیه کنفرانس سلامت کشورهای عضو اکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری  فارس در رامسر اظهار داشت: سفارت و کنسولگری‌های ایران در ...

هاشم وهاج در حاشیه اجلاسیه کنفرانس سلامت کشورهای عضو اکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری  فارس در رامسر اظهار داشت: سفارت و کنسولگری‌های ایران در افغانستان روزانه بین 300 تا 500 ویزا برای افغان‌ها صادر می‌کنند.

وی ابراز داشت: مدت‌ها است که درخواست افغانستان برای ویزای سلامت مسکوت مانده است در حالی که به نظر می‌آید دیگر کشورهای همسایه ایران راحت‌‎تر از افغان‌ها ویزای سلامت دریافت می‌کنند.

رئیس بیمارستان وهاج در افغانستان خاطرنشان کرد: افغانستان با ایران دو کشور برادر هستند و ما به یک زبان صحبت می‌کنیم و مشکلات فهم زبان برای این دو کشور همسایه وجود ندارد که با دادن ویزای سلامت بسیاری از مشکلات درمانی افغانستان حل می‌شود.

وهاج اظهار داشت: ایران برای دادن ویزای سلامت از افغانستان، تضمین می‌خواهد تا بیماران افغان بعد از سپری شدن دوره درمان به کشور خود برگردند و حال سئوال من این است که مگر 500 ویزایی که سفارت ایران در افغانستان صادر می‌کند برای آنها تضمین نمی‌گیرید.

وی با اشاره به خدمات انجام شده در زمینه گردشگری در افغانستان گفت: تا به این لحظه هیچ کاری در زمینه گردشگری در افغانستان صورت نگرفته و ما به این کنفرانس‌ها خوشبینیم و امیدواریم در افغانستان هم مانند ایران پیشرفت‌های که در زمینه جذب گردشگر انجام شده صورت گیرد.

این مسئول افغان در پایان گفت: از 14 تا 16 آبان در کابل کنفرانس گردشگری با حضور بیشتر کشورهای دنیا برگزار می‌شود.

انتهای پیام/86024/س20/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها