امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۵:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104787
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از وزارت بهداشت، در گزارش اداره ایدز وزارت بهداشت آمده است: بر اساس جدیدترین آمارهای جمع آوری شده ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از وزارت بهداشت، در گزارش اداره ایدز وزارت بهداشت آمده است: بر اساس جدیدترین آمارهای جمع آوری شده از دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات درمانی، تا اول فروردین 27 هزار و 888 نفر افراد مبتلا به  HIV/AIDS شناسایی شده اند.

بر اساس این گزارش 88.7 درصد موارد ابتلا را مردان و 11.3 درصد را زنان تشکیل می‌دهند. همچنین 45.8 درصد از مبتلایان که سن زمان ابتلای آنها مشخص بوده، در گروه سنی 25 تا 34 سال قرار داشتند که بالاترین نسبت در بین گروه های سنی را به خود اختصاص می دهند.

در ادامه این گزارش به علل ابتلا به HIV/AIDS اشاره شده است. به طوری که در بین کل موارد ابتلا که از سال 65 تا کنون در کشور به ثبت رسیده اند، به ترتیب اعتیاد تزریقی 67.6، رابطه جنسی ناسالم 13.4 و انتقال ویروس از مادر به کودک 1.2 درصد بوده است.

این گزارش در مقایسه این آمار با مواردی که ابتلای آنها در سال 92 اعلام شده، می افزاید: اعتیاد تزریقی 45.7 درصد، برقراری روابط جنسی ناسالم 37.9 درصد و انتقال مادر به کودک 3 درصد موارد ابتلا را تشکیل داده است.

در 14.4 درصد از موارد شناسایی شده در سال گذشته راه انتقال ویروس نامشخص بوده و هیچ مورد جدید ابتلا از راه خون و فرآورده های خونی گزارش نشده است. ضمناً 70 درصد موارد شناسایی شده در این سال را مردان و 30 درصد را زنان تشکیل می دهند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها