امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104789
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، داود امی امروز در نشست هم‌اندیشی تأسیس واحدهای پژوهشی در مراکز پزشکی غیر دولتی در سازمان نظام پزشکی گفت: 225 ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، داود امی امروز در نشست هم‌اندیشی تأسیس واحدهای پژوهشی در مراکز پزشکی غیر دولتی در سازمان نظام پزشکی گفت: 225 هزار نفر عضو جامعه پزشکی هستند 180 هزار نفر از آنها در سطح کشور شاغل بوده و عضو سازمان نظام پزشکی هستند اما فقط 15 هزار نفر تولیدکننده علم پزشکی هستند.

وی افزود: 190 هیئت مدیره نظام پزشکی در شهرستان‌‌ها داریم که شبکه وسیع ساماندهی شده هستند که می‌توانند در بخش غیر دولتی هماهنگی‌های لازم را انجام دهند.

امی گفت: طبق مصوبه مجلس برای ارتقای دانش پزشکی باید از طریق مشارکت به تولید علم پزشکی کمک شود در این همین رابطه مهندسی پژوهشی در سازمان نظام پزشکی انجام شده و برنامه‌های پژوهشی برای اعضای هیئت علمی آغاز شده است.

معاون آموزشی سازمان نظام پزشکی کشور گفت: ساختاری را در خارج از کشور با کمنک 6 هزار پزشک و دندانپزشک مقیم خارج راه‌‌اندازی کرده‌ایم تا وضعیت و ظرفیت را در خارج از کشور شناسایی کنند.

وی گفت: احیای اداره اخلاق پزشکی، سامانه دسترسی پزشکان به پرونده الکترونیک سلامت که برای 50 هزار پزشک هدف‌گذاری شده و انعقاد تفاهمنامه پژوهشی با مؤسسات علمی از برنامه‌هایی است که در حال انجام است.

امی به چالش‌های مالی نحوه نظارت اخلاقی و حرفه‌ای در فعالیت‌های پژوهشی اشاره کرد و گفت: عدم دسترسی به منابع الکترونیکی از دیگر چالش‌های موجود است که پیشنهاد می‌شود تفاهمنامه‌ای برای توسعه پژوهش در بخش غیردولتی با کمک وزارت بهداشت، انجمن‌ها و سازمان نظام پزشکی داشته باشیم.

همچنین علیرضا زالی رئیس سازمان نظام پزشکی کشور در رابطه با این نشست ب خبرنگار فارس گفت: قرار شده تجربیات حوزه پزشکی در بخش خصوصی عرضه شود و مراکز خصوصی علاقه‌مند که می‌توانند در عرصه تولید علم فعالیت داشته باشند با اعلام نظر وزارت بهداشت به تولید علم بپردازند.

وی ادامه داد: معاون تحقیقات وزارت بهداشت نیز اعلام آمادگی کرده تا فرایند تحقیقات در بخش خصوصی در بازه زمانی کوتاه و در صورت احراز شرایط مجوزهای لازم را صادر کند.

زالی گفت: در واقع مراکز تحقیقاتی در بخش خصوصی با مجوز معاونت تحقیقات وزارت بهداشت راه‌اندازی می‌شوند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها