امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۲۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104792
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 8
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیدرضا رئیس‌کرمی امروز در نشست خبری همایش پزشکان داوطلب و حوزه سلامت جمعیت هلال احمر و برنامه ویزیت ملی

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیدرضا رئیس‌کرمی امروز در نشست خبری همایش پزشکان داوطلب و حوزه سلامت جمعیت هلال احمر و برنامه ویزیت ملی رایگان با اشاره به ازدحام مردم در مقابل پایگاه‌های انتقال خون در برخی مناسبت‌ها گفت: همچون شب‌های قدر، دهه اول محرم به ویژه تاسوعا و عاشورا شاهد اقبال گسترده مردم به پایگاه‌های انتقال خون هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به این استقبال، سازمان انتقال خون با توجه به تجهیزات خود قادر به پاسخگویی نیست، بنابراین در تلاش هستیم تا با امضای تفاهمنامه‌ای نیروهای پزشکی داوطلبان، جمعیت داوطلبان را به سازمان انتقال خون معرفی کنیم تا با آموزش این عده و ارائه تجهیزات از سوی جمعیت هلال احمر کمک‌کار سازمان انتقال خون در این ایام باشیم. 

وی در رابطه با اقدامات جمعیت هلال احمر در رابطه با اتفاقات غزه گفت: در یک فرایند بالغ بر 1500 نفر از جامعه پزشکی عضو جمعیت هلال احمر برای اعزام به باریکه غزه اعلام آمادگی کرده‌اند و این پزشکان هر زمان که امکان ارسال پزشک وجود داشته باشد همراه با امکانات مورد نیاز به غزه اعزام خواهند شد.

وی افزود: جمعیت هلال احمر این امکان و توانایی را دارد که در باریکه غزه بیمارستان احداث کند ولی متأسفانه امکان انجام هیچ‌کدام از این اقدامات وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: تمام سازمان‌ها و نهادها اعم از بیمارستانی و غیره برای کمک به بیمارانی که به هر طریق از غزه به ایران بیایند اعلام آمادگی کرده‌اند که این سازمان‌ها شامل جامعه سلامت کشور اعم از دولتی، خصوصی و گروه‌های مردمی است که بیشتر امتحان خود را بازپس داده‌اند.

وی در رابطه با قابلیت‌های جمعیت هلال احمر گفت: نامه پزشکی جمعیت هلال احمر در قالب تیم‌های درمان اضطراری تشکیل شده‌اند که به دو بخش بیمارستان‌های سریع‌الاحداث و بیمارستان‌های احداث‌شده تقسیم می‌شوند که هر دو مورد به راحتی از طرف جامعه پزشکی جمعیت هلال احمر حمایت می‌شوند.

وی اولویت جمعیت هلال احمر را امکان استقرار بیمارستان‌های سریع‌الاحداث در تمام شهرهای دارای بیش از 100هزار نفر جمعیت دانست که شامل 3 تیم باشد و جامعه پزشکی این جمعیت این توانایی را داراست.

وی در رابطه با کاروان سلامت جمعیت هلال احمر نیز گفت: همواره به دنبال تقویت کاروان‌های سلامت این جمعیت هستیم و در اولین مرحله به دنبال جهت‌دهی اعزام کاروان‌های سلامت بر اساس نیازسنجی منطقه هستیم؛ یعنی اگر سوءتغذیه در منطقه‌ای در بین کودکان زیاد باشد، کاروان سلامتی در این راستا ترتیب داده که علاوه بر درمان مقطعی به طور کلی بتوانیم وضع موجود را اصلاح کنیم.

وی در رابطه با نقش جمعیت هلال احمر در طرح تحول سلامت گفت: این طرح بسیار مفصل است که با بخش خدمات درمانی آغاز شد، زیرا یکی از مشکلات عمده، مشکلات مالی مردم برای انجام اقدامات درمانی است.
 
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر اکنون در بیمارستان‌ها شاهد انجام اقدامات پزشکی بر روی بیمارانی هستیم که پیش از این به علت مشکلات مالی قادر به انجام اقدامات نبودند.

وی افزود: این روش از نظر عقلایی منطقی نیست و باید به دنبال پیشگیری از بروز بیماری‌ها بود که جمعیت هلال احمر با داشتن تجهیزات و امکانات بسیار همچون سازمان داوطلبان و جوانان و همچنین مراکز بهداشتی فراوان در راستای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها بسیار اثرگذار است و می‌تواند با معرفی پزشکانی که تحت آموزش وزارت بهداشت و درمان قرار بگیرند و در آینده نیز مربی بخش دیگری شوند، به این پروسه کمک کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار