امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۸:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104800
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، فرحناز رافع در نشست خبری همایش پزشکان داوطلب و حوزه سلامت جمعیت هلال احمر گفت: سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، فرحناز رافع در نشست خبری همایش پزشکان داوطلب و حوزه سلامت جمعیت هلال احمر گفت: سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با همکاری معاونت درمان و توانبخشی جمعیت به مناسبت روز پزشک از 300 نفر از پزشکان کل کشور که عضو سازمان داوطلبان هستند تجلیل خواهد کرد .و در مراسم از 10 نفر از آنها بصورت نمادین قدردانی خواهد شد.

وی درباره جامعه پزشکی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: کار بزرگی که اعضای داوطلب انجام می دهند و در حقیقت یکی از بهترین هدایایی که داوطلبان ما به مردم نیازمند و محروم مناطق می‌دهند سلامتی است.

رافع افزود: پزشکان و پیراپزشکان هلال با اعزام در قالب کاروان‌های سلامت، سلامتی را به مردم مناطق محروم کشور به ارمغان می‌برند که علاوه بر اینکه ویزیت رایگان و غربالگری انجام می‌دهند فعالیت‌هایی در حوزه بهداشت دهان و دندان، زنان و حتی بهداشت فردی و اجتماعی انجام می‌دهند و فعالیت‌های آموزشی و تهیه و ارائه پکیج‌های آموزشی را در کاروان‌ها در دستور کار دارند.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر تأکید کرد: در یکسال گذشته با اولویت بندی وظایف و تکالیفمان را که در راستای تحقق خدمت رسانی بیشتر و توجه ویژه به سلامت و بهداشت مناطق محروم است؛انجام دادیم و سعی کردیم با توجه به تحول نظام سلامت و گرایش دولت مخصوصاً در حوزه بهداشت و درمان در راستای اقدامات دولت حرکتهای چشمگیری داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: بالغ بر 17 هزار و 136 نفر از اعضای ما پزشکان عمومی و متخصص داوطلب هستند که بر اساس آمار رئیس کل سازمان نظام پزشکی مبنی بر عضویت 214 هزار پزشک در این سازمان، چیزی در حدود 3.9 دهم درصد از پزشکان عضو سازمان نظام پزشکی در جمعیت هلال احمر عضو هستند و از تعداد کل اعضا و داوطلبانمان هم 2.67صدم درصد پزشکان و پیراپزشکان ما هستند.

رافع درباره خدمات کاروان سلامت نیز گفت: از جمله خدمات کاروان‌های سلامت می‌توان به غربالگری بیماری‌ها به خصوص بیماری‌های زنان در بعضی مناطق محروم در سال گذشته، سنجش بینایی، حل مشکلات سوء تغذیه در مناطق کم برخوردار اشاره کرد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر درباره خدمات درمانی جمعیت هلال احمر نیز گفت: در یکساله اول دولت یازدهم چیزی بالغ بر یک میلیون و 293 هزار نفر نیازمند درمان تحت پوشش حوزه بهداشت و درمان جمعیت قرار گرفته اند که در مقایسه با سال قبل از آن 636 هزار و 592 نفر تحت پوشش بوده‌ اند که رشد  103 درصدی را نشان می‌دهد.

وی افزود: در یکساله اول دولت یازدهم تعداد پزشکانی که با ما در حوزه درمان و بهداشت و کاروان های سلامت همکاری کرده‌اند بیش از 14 هزار نفر بودند که در سال قبل این رقم بیش از 6 هزار نفر بود که رشد 121 درصدی را نشان می‌دهد.

رافع تأکید کرد: در یکسال اول دولت یازدهم 2 هزار و 646 کاروان سلامت در مناسبت‌های مختلف مانند هفته سلامت، هفته کاهش بلایای طبیعی با توجه به نیازمندی‌های منطقه به مناطق محروم اعزام کرده‌ایم که این رقم در سال قبل از آن 988 کاروان بوده است که رشد 167 درصدی را شاهدیم.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر درباره برپایی چادرهای سلامت به مناسبت‌های مختلف نیز گفت: 5 هزار و 182 چادر سلامت در سال اول دولت یازدهم برپا شده است که این رقم در سال قبل از آن یک‌هزار و 774 مورد بوده است که رشد 192 درصدی را نشان می‌دهد.

وی درباره برنامه های شش ماهه دوم نیز به ایجاد بانک تجهیزات امانی و پزشکی و توانبخشی مانند ویلچر و تشک مواج و تجهیزات پزشکی در شعب جمعیت هلال احمر اشاره و تصریح کرد: بسیاری از افراد دیگر نیازی به این گونه وسایل ندارند و آنها را به خانه‌های داوطلب جمعیت هلال احمر تحویل می‌دهند و در این خانه‌ها نگهداری می‌شود و باقیمت بسیار کمتر یا رایگان به خانواده‌های نیازمند که توانایی خرید این محصولات را ندارند ارائه می‌شود.

رافع درباره اقدامات پیش روی جمعیت هلال احمر نیز گفت: از کارهای پیش رو غربالگری سرطان سینه است که تا کنون به صورت پایلوت در استان خراسان جنوبی با همکاری مرکز پژوهش‌های سرطان سینه انجام خواهد شد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر افزود: طرح دیگر بحث تاب آوری (میزان تحمل افراد در سوانح و حوادث و حتی مواقع عادی) که در خراسان جنوبی،‌ کرمان و سیستان و بلوچستان انجام خواهد شد. 
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها