امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۱۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104802
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، جلیل سعیدلو در نشست خبری کنگره ملی روز داروسازی و جشن بزرگداشت محمدبن زکریای رازی گفت: سال 88 داروخانه‌ها جزو ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، جلیل سعیدلو در نشست خبری کنگره ملی روز داروسازی و جشن بزرگداشت محمدبن زکریای رازی گفت: سال 88 داروخانه‌ها جزو گروه «ج» مالیاتی بودند و بنا به تشخیص اداره مالیاتی به بند «ب» تغییر موقعیت دادند. در حالی که خرده فروشی جزو بند «ج» است، اما به دلایلی که برای ما معلوم نیست، سازمان امور مالیاتی بدون اینکه نظر انجمن داروسازان را استعلام کند مبنا را بند «ب» قرار داده است و طبق این بند گزارش فصلی، دفتر و صندوق و سامانه نصب شده در محل داروخانه ها الزامی است.

وی افزود: اینها بدون بسترسازی انجام شده است زیرا در بسیاری از روستاها و شهرهای کوچک هنوز شرایط آموزشی برای داروخانه‌ها فراهم نشده و مشکلات عدیده‌ای برای همکاران ما در این زمینه به وجود آمده است.

وی ادامه داد: داروسازان باید تمام هم و غم خود را در ایفای نقش حرفه‌ای پزشکی بگذارند و وقت خود را صرف دستورالعمل سازمان مالیاتی و سازمان‌های بیمه‌گر نکنند.

رئیس انجمن داروسازان تهران با بیان اهمیت جایگاه طب سنتی تصریح کرد: طب سنتی از بدو خلقت بشر وجود داشته است و بسیاری مواقع این طب پاسخگوی نیازهایی بوده که طب نوین قادر به پوشش آن نبوده است.

رئیس انجمن داروسازان تهران، عرضه داروهای گیاهی و شیمیایی در 2 داروخانه مجزا را مغایر قانون عنوان کرد و افزود: داروخانه‌های موجود استطاعت کافی برای عرضه داروهای گیاهی را دارند و نیازی به موسسات جدید نیست و انجمن داروسازان به عنوان متولی امور صنفی داروسازی کشور با این قضیه موافق نیست.

وی درباره ترجیهی که برخی داروسازان برای توصیه به مراجعان جهت استفاده از داروهای شیمیایی نسبت به گیاهی دارند اظهار داشت: اگر جایگزین گیاهی برای دارویی مانند داروهای خواب‌آور وجود داشته باشد توصیه می‌شود.

سعیدلو ادامه داد: بحث داروهای قاچاق در داروخانه‌ها به شدت توسط سیستم‌های بازرسی رصد می‌شود. داروها باید تولید داخل بوده یا چنانچه وارداتی هستند از مسیر درست به داروخانه رسیده باشند و سازمان غذا و  دارو آنها را تایید کرده باشد.

رئیس انجمن داروسازان تهران با اشاره به سابقه طولانی ایران در طب گیاهی گفت: از 17 اقلیم شناخته شده، 15 اقلیم در ایران وجود دارد و در شرایط مدرن باید گیاهان این اقلیم  ها به فرآورده‌هایی تبدیل شوند که قابل عرضه است.

وی با بیان اینکه حضور مدیریت جدید در سازمان تامین اجتماعی شرایط پرداختی را به داروخانه‌ها مساعد‌تر کرده است اظهار داشت: در تجدید قرارداد با سازمان‌های بیمه‌گر در حال رایزنی این موضوع هستیم زیرا قرارداد بیمه‌ها و داروخانه‌ها یک سویه است و کفه ترازو به سمت این سازمان‌ها سنگینی می‌کند. تعدادی کسورات بیمه‌ای وجود دارد که همکاران ما را با مشکل مواجه کرده، اما به طور کلی وضعیت پرداختی نسبت به سنوات گذشته بهتر شده است هرچند که تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی وجود دارد.

وی با بیان اهمیت پوشش بیمه‌ای داروهای بیماران صعب‌العلاج و خاص خاطرنشان کرد: 5 درصد مردم قادر به تامین هزینه‌ های دارویی هستند و 95 درصد از آنها بیماری‌هایی دارند که پرداخت هزینه‌های آن از سوی خانواده‌هایشان قابل تحمل نیست. سازمان‌های بیمه‌گر باید نگاه ویژه‌ای به این افراد داشته باشد.
انتهای پیام/ 
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار