امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۵:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104803
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، سید حسین هاشمی عصر سه شنبه در جلسه شورای اداری استان تهران ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، سید حسین هاشمی عصر سه شنبه در جلسه شورای اداری استان تهران که با حضور رحمانی فضلی وزیر کشور، فرمانداران شهرستان‌های استان تهران و مدیران کل ادارات استان برگزار شد گفت: یک سال از عمر دولت تدبیر و امید می گذرد و در این مدت ارتباط دولت و مردم بیش از همیشه بوده است و تا امروز دولت تلاش داشته تا همه منویات مقام معظم رهبری را اجرا کند.

استاندار تهران دولت یازدهم را تنها دولتی دانست که بارها اعلام کرده بر همه وعده‌های خود وفادار است و ادامه داد:‌ کاهش تورم بیش از 42 درصد، نبود ثبات در قیمت بازار، بیکاری شدید، رکود تورم و بدهی بانکی مشکلات پیچیده‌ای بود که دولت تدبیر و امید در ابتدای ورود با آن مواجه شد اما با تدبیر رییس جمهور مسیر همه این مشکلات هموار شد و  در کنار آن بهبود وضعیت خارجی کشور را شاهد هستیم.

هاشمی با بیان اینکه استان تهران با بیش از 12 و نیم میلیون نفر جمعیت 50 درصد مالیات کشور را تامین می‌کند گفت: در استان تهران 50 درصد سپرده‌های بانکی کشور وجود دارد اما به این میزان ظرفیت از خدمات شایسته‌ای برخوردار نیست و مردم به میزانی که مالیات می‌دهند باید از مزیت برخوردار باشند.

وی با بیان اینکه ‌تهران پیشانی نظام است گفت:‌ رتبه تهران در تملک دارایی‌ها 11 بود و با اصلاح برخی از شاخص‌ها و کمک دولت توانستیم به رتبه 7 برسیم.

به گفته استاندار تهران برخی از شهرستان‌های تهران از سایر شهرستان‌های کشور عقب‌تر هستند.

وی افزود:‌ در جاده ساوه سکونتگاه‌هایی هستند که خود یک شهرستان‌اند و برخی با بیش از یک میلیون نفر جمعیت امکانات شهرستان را ندارند.

هاشمی با اشاره به موضوع آلودگی هوا که نخستین بحث مطرح شده در استانداری تهران بود گفت:‌ در بدو ورود به استانداری به دفعات زیاد موضوع آلودگی هوای تهران را مطرح کردم تا جایی که حتی از دولت تذکر گرفتم و پس از آن کمیته ویژه رسیدگی به آلودگی هوای تهران تشکیل شد و مصوباتی برای حل این مشکل به اجرا درآمد.

وی افزود:‌ موضوع رسیدگی به وضعیت فاضلاب تهران در اهمیت بعدی برنامه ریزی‌ها قرار گرفت. بیش از 800 میلیون متر مکعب فاضلاب در استان تهران تولید می‌شود که تنها 200 میلیون متر مکعب آن تصفیه می‌شود و برای تصفیه 600 میلیون متر مکعب باقی مانده جلسات متعددی با بخش خصوصی داشتیم.

هاشمی به موضوع ساماندهی صنایع و صنوف هم در استانداری تهران اشاره کرد و گفت: ‌200 هزار صنف در تهران فعالیت می‌کند که برخی بیش از 250 هزار نفر را شامل می‌شود و بیش از یک صنف فعالیت دارند. در قالب ایجاد شهرک‌های صنعتی ساماندهی صنوف را در دستور کار قرار دادیم.

کاهش مشکلات آبی مردم استان

استاندار تهران با بیان اینکه رسیدگی به مشکلات آبی مردم استان تهران در اولویت بعدی استانداری قرار داشت گفت: از اسفندماه سال گذشته نگرانی خود را بارها از وضعیت آب تهران عنوان کردم و براساس آمارهایی که آن زمان ارایه شد نظر کارشناسی من این بود که اگر روند مصرف ادامه داشته باشد با جیره بندی مواجه می‌شویم که با کمک آب منطقه‌ای و آبفای استان مشکلات تا حدی مرتفع شد و نیاز است مردم 20 درصد صرفه جویی را همواره رعایت کنند.

هاشمی وحدت، تعامل و توجه به کار و بی توجهی به جناح بندی‌ها را یکی از سیاست‌های دولت تدبیر و امید دانست و گفت:‌اصل اعتدال در دولت یازدهم معنا یافت به این معنا که دولت فراجناحی عمل می‌کند و ما نیز در استانداری و سطوح مدیریتی و در فرمانداری‌ها این اعتدال را رعایت می‌کنیم.

افتتاح مرکزجذب سرمایه گذاری

استاندار تهران با اعلام این خبر که در هفته دولت 800 میلیارد تومان پروژه در سطح استانی افتتاح می‌شود گفت:‌ قرار است مرکز جذب سرمایه گذاری و خدمات را در تهران در هفته دولت راه اندازی کنیم که به عنوان یک الگو در کشور قرار بگیرد.

حمایت از صنایع "های تک"

وی ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در جنوب تهران در نزدیکی فرودگاه مهرآباد را یکی دیگر از اقدامات استانداری برشمرد و گفت:‌ در مرکز این منطقه شهرک صنعتی "های تک" راه اندازی خواهد شد تا بتوانیم براساس آن به قانون ممنوعیت ایجاد صنایع در 120 کیلومتری استان عمل کنیم.

گسترش تفرجگاه‌ها در استان

هاشمی به ایجاد تفرجگاه‌ها در استان تهران اشاره کرد و گفت:‌ 13 میلیون نفر جمعیت در استان تهران داریم که اگر روزانه 1000 نفر از تفرجگاه‌ها استفاده کنند 1300 مرکز تفریحی نیاز داریم که با ارتباط با بخش خصوصی این مشکل را مرتفع می کنیم.

استاندار تهران در پایان خطاب به رحمانی فضلی وزیر کشور گفت: شهرستان‌های جدید تهران از نظر چارت تشکیلاتی با شهرستان‌های دیگر از نظر جمعیتی هم فرقی نمی‌کند از شما می‌خواهیم در ارتقاء و تشکیلات اداری و غیره ما را کمک کنید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها