امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10481
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۵۱
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی سیاحی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی سیاحی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان، اظهار کرد:‌ این طرح در دو مرحله به صورت غربالگری و تشخیص تخصصی صورت می‌گیرد.

وی گفت: در مرحله نخست طرح سنجش جسمانی نوآموزان، همه دانش‌آموزان از منظر شاخص‌های سلامت عمومی مورد سنجش قرار می‌گیرند.

سیاحی با اشاره به اینکه یک میلیون و 200 هزار نوآموز پایه اول در سطح کشور وجود دارد، ادامه داد: در نظر داریم امسال در مازندران 42 هزار و 500 دانش‌آموز پایه اول را تضمین سلامت کنیم.

وی با بیان اینکه در این زمینه 34 پایگاه سنجش در سطح استان مشغول فعالیت هستند، افزود: سال گذشته 254 نفر در این طرح با ما همکاری کردند و امسال هم 260 نفر را برای این کار در نظر گرفتیم.

سیاحی با اشاره به اینکه سال گذشته 41 هزار دانش‌آموز ارزیابی شدند، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال 42 هزار و 500 نفر مورد ارزیابی قرار گیرند.

این مسئول با بیان اینکه طبق آمار سال گذشته، 95 درصد از دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی دارای سابقه آموزشی پیش‌دبستانی هستند، اظهار کرد: مازندران در این زمینه دارای رتبه نخست کشوری است.

سیاحی با اشاره به اینکه 62 درصد دانش‌آموزان هم به مدارس شهری مراجعه کرده بودند، تصریح کرد: 84 درصد از نوآموزان نیز دارای سابقه درمانی بودند.

وی با بیان اینکه کمتر از دو دهم درصد نوآموزان، دو زبانه هستند، گفت: پدران و مادران دانش‌آموزان هم در سن مناسبی هستند.

سیاحی با اشاره به اینکه طبق این آمار 96 درصد از پدران و 12 درصد از مادران نوآموزان شاغل هستند، اضافه کرد: حدود 20 درصد والدین آنها نسبت خویشاوندی داشتند.

وی با بیان اینکه جنسیت 49 درصد از نوآموزان کشور دختر و 51 درصد پسر هستند، گفت: آمار مازندران هم تقریباً نزدیک به آمار کشوری است.

سیاحی خاطرنشان کرد:‌ 60 درصد از نوآموزان پوسیدگی دندان داشتند.

انتهای پیام/86007/ز30/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها