امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۰۶:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104813
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه النهار الجزایر نوشت: دستگاه امنیت ملی الجزایر یک باند بین المللی حمایت از گروهک تروریستی داعش را

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه النهار الجزایر نوشت: دستگاه امنیت ملی الجزایر یک باند بین المللی حمایت از گروهک تروریستی داعش را متلاشی کرده است که برخی از اعضای آن از سوریه خود را به فرودگاه بین المللی هواری بومدین الجزیره رسانده و از آنجا با پروازهای داخلی در استان های مختلف پراکنده شدند.

این روزنامه نوشت: 160 تبعه سوری که مبالغ هنگفتی را هم در اختیار داشتند وارد الجزایر شدند و قصد داشتند به لیبی رفته و از آنجا خود را به پایتخت های اروپایی رسانده تا به هسته های خفته تروریستی ملحق شوند که وابسته به داعش بوده و در آنجا دست به عملیات‌های انتحاری بزنند که در الجزایر طراحی شده است.

روزنامه النهار الجزایر به نقل از منابعی که تحقیق درباره این قضیه را برعهده دارند خبر داد: سرویس امنیت ملی الجزایر در پی افزایش آمار شمار پناهجویان سوری در برخی استان های جنوبی و مرزی الجزایر با لیبی اقدام به تحقیق گسترده ای کرد و بر اساس این تحقیقات از یک هفته پیش شمار زیادی از سوری ها از سوریه و ترکیه و اردن وارد الجزایر شدند و خود را به استان های جنوبی رسانده اند و با دو فردی در الجزایر که در استان الوادی به سر می برند و تحت تعقیب دستگاه امنیتی الجزایر هستند. در تماس دائمی بودند.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته این سوری ها قصد داشتند خود را به لیبی برسانند اما سرویس امنیتی الجزایر 160 تن از آنها که همگی ملیت سوریه داشته و از جمله آنها چند زن و کودک هم هستند و مبالغ هنگفتی دلار و یورو و دستگاه های جی پی اس با خود حمل می کردند.

بر اساس تحقییقات اولیه این افراد با یک فرد الجزایری در ارتباط بودند که قصد انتقال آنها به لیبی را داشته تا در لیبی برخی گروه های تروریستی آنها را به فرانسه، اسپانیا، آلمان و ایتالیا رساند.

دستگیری این باند بین المللی موجب فاش شدن فعالیت شش شبکه بین المللی دیگر شد که از سوی داعش حمایت مالی می شدند و از جمله آنها افرادی هستند که در الجزایر، لیبی، اردن و برخی پایتخت های اروپایی به سر می برند.
انتهای پیام/.
 
   
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها