امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۱۴:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104840
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، مقامات شهر «فرخار» در استان «ختلان» تاجیکستان، خبر کشته شدن یکی از ساکنان این منطقه را در مرز ترکیه و ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، مقامات شهر «فرخار» در استان «ختلان» تاجیکستان، خبر کشته شدن یکی از ساکنان این منطقه را در مرز ترکیه و سوریه تایید کردند. به گزارش رادیو تاجیکی، از سرنوشت برادر مقتول 22 ساله که هر 2 نفر، 4 ماه قبل از روسیه راهی سوریه شده بودند، هم اکنون اطلاعی در دست نیست.

در همین حال، منابع حکومت محلی در شهرستان فرخار اعلام کرده‌اند: این 2 برادر 4 ماه قبل تحت تاثیر تبلیغات مبلغان گروه‌های تروریستی برای شرکت در جنگ سوریه وارد این کشور شده اما بعد از پشیمانی از این اقدام، هنگام بازگشت به ترکیه مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفتند که در نتیجه این حمله، یکی از این برادران  کشته و از سرنوشت دیگری اطلاعی در دست نیست.

مقامات امنیتی تاجیکستان  معتقدند که نزدیک به 200 نفر از شهروندان این کشور در ترکیب گروه‌های تروریستی در سوریه حضور دارند.

رئیس جمهوری ازبکستان عازم چین شد

«اسلام کریم‌اف» رئیس جمهوری ازبکستان بنابه دعوت «هو جین تائو» رئیس جمهوری چین سه شنبه با سفر رسمی 2 روزه عازم پکن پایتخت چین شد.

منابع خبری ازبکستان نوشتند: قرار است در پایان این سفر، قراردادهای بین دولتی و اسناد دیگر مبنی بر تحکیم مستمر همکاری‌های ازبکستان و چین در زمینه‌های مختلف امضا شود.

هم اکنون ازبکستان و چین یک سری طرح‌ها را به ارزش 2 میلیارد و 800 میلیون دلار در زمینه انرژی اجرا می‌کنند که 2 میلیارد و 500 میلیون دلار یعنی 90 درصد آن سرمایه گذاری‌های مستقیم است.

چین یکی از بزرگترین شرکای بازرگانی ازبکستان محسوب می‌شود. طی 3 سال اخیر حجم تجارت بین این 2 کشور تقریباً 6 برابر افزایش یافته و بر اساس آمار سال 2013 میلادی، در سطح 5 میلیارد و 200 میلیون دلار قرار گرفته است.

کاهش 23 درصدی حجم معاملات تجاری قزاقستان و روسیه

یک مقام اقتصادی قزاق از کاهش حجم مبادلات تجاری میان آلماتی-مسکو در طی ماه‌های اخیر خبر داد.

«علیخان اسماعیل اف» گفت: همزمان با شدت گیری مجادلات روسیه و غرب برسر بحران اوکراین، حجم معاملات تجاری قزاقستان با کشورهای اتحادیه گمرکی و روسیه حدود 23 درصد کاهش یافته است.

اسماعیل اف همچنین اظهار داشت: «در مجموع حجم گردش مالی بین قزاقستان و اتحادیه گمرکی حدود 9 میلیارد دلار را تشکیل می‌دهد، که با توجه به کاهش رشد اقتصادی در روسیه، این آمار در مقایسه با 6 ماه سال گذشته 23 در صد کاهش یافته است.

انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها