امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۴:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104846
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،در آیین پایانی نخستین جشنواره فیلم‌های مستند مردم‌شناسی خاورمیانه، آسیای مرکزی و خاوردور که مردادماه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،در آیین پایانی نخستین جشنواره فیلم‌های مستند مردم‌شناسی خاورمیانه، آسیای مرکزی و خاوردور که مردادماه 1393 در دانشگاه شهر «تالین» کشور استونی برگزار شد، شهر تهران بعنوان میزبان دوره بعدی این جشنواره در سال 2015 انتخاب و مقرر شد تا آثار منتخب این فستیوال، در هشتمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت به نمایش درآید.

در این جشنواره پنج روزه که با هدف گسترش فرهنگ و دانش فیلم مستند مردم‌شناسی به ویژه در موزه‌های علمی و دانشگاهی در کشور استونی برگزار شد، 10 فیلم منتخب مردم شناسی از کشورهای مختلف با موضوعاتی چون آداب و رسوم، باورها، اقلیت‌های مذهبی و... در دانشگاه تالین به نمایش درآمد و با حضور فیلمسازان و دانشجویان و علاقمندان سینمای مستند مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

در روزهای پایانی این جشنواره و در دیدار برگزارکنندگان آن با «سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد» مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مقرر شد تا فیلم‌های امسال با همین نام در هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به نمایش درآیند.

همچنین ایران به طور رسمی برگزاری این جشنواره را در سال 2015 همزمان با نهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت پذیرفت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار