امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104849
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در این نشست که با حضور محمدباقر قالیباف (شهردار تهران)، حجت الاسلام امرودی (معاون اجتماعی و فرهنگی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در این نشست که با حضور محمدباقر قالیباف (شهردار تهران)، حجت الاسلام امرودی (معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران) ، عبدالحسین مختاباد (عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران)، جمال کامیاب (رییس سازمان زیباسازی شهر تهران)، اعضای شورای عالی خانه هنرمندان ایران، مجید سرسنگی مدیرعامل این خانه و نیز هیات‌مدیره‌های انجمن‌های هنری عضو شورای عالی خانه هنرمندان ایران برگزار شد، مسائل و مشکلات هنرمندان در رشته‌های مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

محمدباقر قالیباف شهردار تهران طی سخنانی ضمن ابراز خوشحالی از حضور مجدد در بین نمایندگان اصناف هنری، برگزاری این جلسات را بسیار مفید توصیف کرد و گفت: در زمان حاضر هنرمندان می‌توانند در جهت تغییر چهره تهران و تبدیل این کلانشهر به محیطی بانشاط و فرهنگی نقشی موثر ایفا کنند.

قالیباف در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر این نکته که ما در کشور برای حل مشکلات، نه مشکل مادی داریم و نه نقصان انسانی، افزود: مشکل اساسی ما چالش در مدیریت است. لذا بیش از هر چیز باید به موضوع مدیریت فرهنگی و هنری توجه کرده و راه‌هایی را بیابیم که تعامل هنرمندان و مدیران به حداکثر میزان ممکن نزدیک بشود.

شهردار تهران کار فرهنگی برای مردم را اولویت اصلی برنامه‌های خود در شهرداری تهران دانست و ادامه داد: من هم زمانی که در نیروی انتظامی خدمت‌گزار مردم بودم و هم زمانی که خدمتم را در کسوت شهردار تهران ادامه دادم، همواره توجه به مسائل اجتماعی و فرهنگی را جزو اولویت‌های خود می‌دانستم و اکنون نیز نگرشم بر آنست که حل بسیاری از مشکلات جامعه ما در گرو توجه به مسائل اجتماعی و فرهنگی است.

قالیباف در تشریح اقدامات شهرداری برای حل ناهنجاری‌های اجتماعی به فعالیت‌های این نهاد در منطقه 12 تهران اشاره کرد و افزود: من از همه شما دعوت می‌کنم تا به همین زودی جلسه‌یی در منطقه 12 داشته باشیم تا از نزدیک شاهد عملی‌شدن نگرش‌های اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در این منطقه باشید. البته این منطقه با توجه به مسائل خاص آن به عنوان یک نمونه انتخاب شده و ما امیدواریم تجربه خوبی که در منطقه 12 رخ داده است، در دیگر مناطق هم اتفاق افتد.

قالیباف از هنرمندان حاضر در جلسه خواستار کمک به شهردار تهران برای ارتقای کیفیت زندگی شهروندان تهرانی شد و افزود: هنرمندان باید نسبت به مناطق محروم توجه خاصی نشان داده و بر اساس رسالت خود به مردمی که نیاز به ارتقای فرهنگی دارند، یاری برسانند. شهرداری تهران از حضور هنرمندان در این مناطق استقبال کرده و حاضر است هرگونه امکانات لازم را در اختیار انجمن‌های هنری قرار بدهد تا مناطقی از این دست زیر سایه هنر هنرمندان و فرهنگ اهالی هنر روزهای بهتری را تجربه کند.

شهردار تهران در انتهای سخنان خود ضمن تشکر از حضور جمع گسترده هنرمندان و انجمن‌های هنری عضو شورای عالی خانه هنرمندان ایران، گفت: من مطالب دوستان را با دقت شنیدم و بسیاری از آنها را یادداشت‌برداری کردم و امیدوارم در زمانی نه چندان طولانی بتوانم با کمک مدیران و همکارانم در شهرداری گام‌های جدی در جهت رفع مشکلات هنرمندان در تهران برداریم؛ مشکلاتی که از نظر من بسیاری از آنها قابل حل می‌باشند.

پیش از سخنان محمدباقر قالیباف ـ شهردار تهران ـ نمایندگان انجمن‌های هنری: موسیقی، تئاتر، سینما، مجسمه‌سازی، تصویرگران، نقاشان، خوش‌نویسان، شاعران، طراحان گرافیک، سفال و سرامیک، معماران و عکاسان از سوی اعضای این اصناف هنری مشکلات و درخواست‌های خود را مطرح کردند.

همچنین ابراهیم حقیقی ـ هنرمند برجسته حوزه گرافیک ـ به نمایندگی از کل هنرمندان، مسائل کلان مربوط به هنرمندان را مطرح کرد.

عبدالحسین مختاباد از دیگر سخنرانان این جلسه بود که مواضع کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران را نسبت به انجمن‌های هنری و خانه هنرمندان ایران مطرح نمود. در پایان این جلسه، دکتر مجید سرسنگی ـ مدیرعامل خانه هنرمندان ایران محمدباقر قالیباف برای فراهم‌آوردن برگزاری این نشست و نیز از هیات‌مدیره‌های انجمن‌های هنری برای شرکت در این مراسم تشکر و قدردانی کرد و ابراز امیدواری نمود ادامه این جلسات بین هنرمندان و شهردار تهران موجبات بالندگی فرهنگ و هنر را در شهر تهران فراهم آورد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها