امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۲۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104853
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 56
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی امضای تفاهم‌نامه میان وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و فرهنگ و ارشاد اسلامی برای قطعیت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی امضای تفاهم‌نامه میان وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و فرهنگ و ارشاد اسلامی برای قطعیت بخشیدن به اجرای قانون معافیت مالیاتی ناشران، میثم نیلی، مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی با ارسال نامه‌ای به دکتر علی جنتی و دکتر علی طیب‌نیا از توجه این وزرا به دغدغه قدیمی ناشران و رفع آن قدردانی کرد.
در این نامه آمده است:
جناب آقای دکتر علی جنتی
وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی
جناب آقای دکتر علی طیب‌نیا
وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی
سلام علیکم؛
همان‌گونه که استحضار دارید، در سال‌های گذشته، معافیت مالیاتی ناشران یکی از دغدغه‌های مهم تشکل‌های نشر و ناشران در سامان دادن و یاری رساندن به وضعیت فعلی نشر کشور بوده و پیگیری‌های قابل‌توجهی نیز برای تحقق آن انجام داده‌اند. این مسأله، مسأله‌ای است که وعدۀ آن، به‌دفعات از سوی مسئولین دولتی داده می‌شد اما هیچ‌گاه به درستی جامۀ عمل بر تن نکرد. اکنون که با همکاری وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و فرهنگ و ارشاد اسلامی، تفاهم‌نامه‌ای در مورد قطعیت اجرای قانون مالیاتی ناشران و اهالی حوزۀ کتاب به امضاء رسیده است، بر خود لازم دانستیم از این اقدام پسندیدۀ این دو وزارتخانه و توجه به این دغدغۀ ناشران قدردانی کنیم.
 
بدیهی است که اجرای تام و تمام این تفاهم‌نامه نیازمند پیگیری جدی و فراهم آوردن بسترهای قانونی لازم برای تسریع و تسهیل این کار است تا ان‌شاءالله به یاری خداوند متعال، این اقدام خوب، فرجامی روشن یافته و به رویه‌ای مستمر و غیرقابل‌بازگشت تبدیل گردد.
 
مجمع ناشران انقلاب اسلامی، به‌عنوان یکی از تشکل‌های مؤثر حوزۀ نشر کشور، ضمن تقدیر از این اقدام ارزندۀ وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، آمادگی خود را برای همکاری‌های لازم در این زمینه اعلام می‌کند.
 
امید است در سال جاری و فرصت‌های پیش رو، جملگی در تحقق مجدانۀ دیگر مطالبات مقام معظم رهبری در حوزۀ فرهنگ اسلامی و انقلابی نیز موفق باشیم. ان‌شاءالله
 
میثم نیلی مدیرعامل
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها