امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104855
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم بزرگداشت آیت‌الله سیدمحمدتقی حکیم چهارشنبه 29 مرداد ماه جاری در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران به همت

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم بزرگداشت آیت‌الله سیدمحمدتقی حکیم چهارشنبه 29 مرداد ماه جاری در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران به همت شهرداری منطقه یک از ساعت 17 تا 19 برگزار می‌شود.

این مراسم با هدف مطرح ساختن شیوه زندگی آیت‌الله حکیم به عنوان الگویی برای زندگی شهروندان تهرانی برگزار می‌شود، البته اهداف دیگری نظیر بزرگداشت مقام علما، الگوسازی از زندگی متدینان علمی و دینی و گسترش فرهنگ وقف در برگزاری این مراسم دنبال می‌شود.

بر اساس این گزارش، قرار است از نرم‌افزاری که شامل آثار، کتاب‌ها، مقالات، زندگی‌نامه و فیلم‌هایی از سخنان آیت‌الله حکیم تهیه شده است، در این مراسم رونمایی می‌شود.

همچنین در این مراسم بزرگداشت محسن چینی‌فروشان، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد و مجتبی یزدانی شهردار منطقه یک تهران درباره ویژگی‌های شخصیتی آیت‌الله حکیم سخنرانی می‌کنند.

به گزارش فارس، آیت‌الله سیدمحمدتقی حکیم از سال 1339 به محله نیاوران واقع در منطقه شمیران در تهران آمد و در این محله به تدریس قرآن و مباحث علمی پرداخت، او همزمان در حوزه علمیه هم تدریس می‌کرد. حکیم امام جماعت مساجد منطقه بوده و یکی از چهار عالم برگزیده منطقه شمیرانات محسوب می‌شود.

آیت‌الله حکیم نسخه‌های کتاب‌های چاپی و سنگی خود و کتابخانه‌اش را برای استفاده عموم مردم وقف کرده است. حکیم بعدها کل خانه‌اش را وقف آستان قدس رضوی کرد.

آیت‌الله حکیم در دوران زندگی پربارش 17 جلد کتاب نوشته که برخی از آن‌ها هم‌اکنون به چاپ بیستم هم رسیده‌اند و در دانشگاه تهران تدریس می‌شوند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار