امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۸:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104857
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، فیلم کوتاه «تفتان» ساخته هوشنگ میرزایی به بخش مسابقه نهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه و مستند رضوی راه پیدا کرد. فیلم ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، فیلم کوتاه «تفتان» ساخته هوشنگ میرزایی به بخش مسابقه نهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه و مستند رضوی راه پیدا کرد.

فیلم تفتان داستان زندگی پیرمردی زاهدانی بنام سید محمد امین سیستانی است که توانسته با سنگ ریزه 13 هکتار بیابان خشک و بی آب و علف را تبدیل به یک مجتمع بزرگ تفریحی و فرهنگی نماید و همچنین در این مجتمع با سنگ ریزه های رنگی و سنگ پرتی کارخانه های سنگ بری زیباترین مسجد جهان اسلام را بنا کند. سید محمد امین سیستانی همچنین دورتادور خانه اش برای ده‌ها گنجشک بی پناه لانه ساخته و از راه درآمدی که از طریق مجتمع رفاهی و تفریحی اش بدست می آورد برای کپرنشین ها و زاغه نشین ها و مردم نیازمند لباس و غذا تهیه می کند و بین آن‌ها تقسیم می کند.

فیلم تفتان تاکنون حضور موفقیت آمیزی در جشنواره های داخلی داشته و در سی امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران جایزه تندیس و دیپلم افتخار بهترین مستند بخش ملی و در بخش بین الملل نیز جایزه ویژه هیات داوران را بخود اختصاص داده است . همچنین این فیلم در جشنواره حسنات اصفهان نیز حضور داشته و موفق به کسب جایزه گرفته و در نهمین جشنواره فیلم کوتاه و عکس اردیبهشت هرمزگان نیز در بخش مسابقه حضور داشته و در دو بخش کاندید دریافت جایزه گردیده است.

جشنواره فیلم رضوی زیر مجموعه جشنواره بزرگ فرهنگی و هنری امام رضاست و این جشنواره با حمایت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی هر سال در یزد به شکل استاندارد و حرفه ای برگزار می گردد و یکی از جشنواره های معتبر فیلم کوتاه کشور است که به نام امام رضا برگزار می‌گردد‌. فیلم تفتان به بخش سبک زندگی این جشنواره راه پیدا نموده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها