امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10486
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۵۱
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه شانزدهمین همایش ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه شانزدهمین همایش معاونان اجتماعی ناجا در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه هیچ حادثه‌ و تجمعی بعد از اعلام احراز صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان در سطح کشور گزارش نشد و این موضوع تا حد زیادی مرهون توجهات خود کاندیداها و ستادهای انتخاباتی آنها بوده است که فعالیت و رفتار قانونی داشته‌اند.

سردار احمدی‌مقدم در ادامه گفت: فعالیت‌های دیگر انتخاباتی مشخص شده و دارای چارچوب قانونی است و ستادها با اخذ مجوز از وزارت کشور مجوز را به نیروی انتظامی ارائه می‌کنند و پس از هماهنگی‌های انجام شده توسط پلیس و ابلاغ تمهیدات امنیتی و ترافیکی تجمع‌های تبلیغاتی کاندیداها برگزار می‌شود. برای نمونه در روز گذشته از تجمع تبلیغاتی یکی از کاندیداها با داشتن مجوز هم جلوگیری شد چون پلیس باید تمام تمیهدات ترافیکی و امنیتی اطراف محل تجمع را در نظر بگیرد ولی با تمام اینها فکر نکنم مشکلی در این خصوص و در اجرای امنیت تجمع‌های تبلیغاتی داشته باشیم.

وی در خصوص پاسخ به نحوه برخورد پلیس با تجمع‌های خودجوش و مردمی، گفت: طبیعتاً تجمع به صورت خودجوش صورت نمی‌گیرد و افراد با یک فراخوان یا پیامکی در جایی جمع می‌شوند که این کار درستی نیست و در جامعه ایجاد تنش می‌کند ولی ما تصور نمی‌کنیم مثل سال 88 اتفاقی در این خصوص بیفتد.

سردار احمدی‌مقدم در خصوص امنیت مرزها گفت: در مرزهای کشور مراقبت رفت و آمد تشدید پیدا کرده و در حال حاضر 70 درصد در آماده‌باش کامل به‌سر می‌برند و تلاش می‌کنیم تا گروه‌های معاند با نظام نتوانند به کشور سلاح و یا افراد غیرمجاز برای برهم زدن امنیت انتخابات وارد کنند.

فرمانده نیروی انتظامی در پاسخ به سؤال خبرنگاری در خصوص فعال بودن ستادهای تبلیغاتی یکی از کاندیداهای ردصلاحیت شده، گفت: البته ستادی به صورت رسمی فعالیت نمی‌کند اما اگر افرادی دوست دارند کار درون‌گروهی انجام بدهند و از کسی حمایت کنند و یا اینکه امید داشته باشند دوباره اعلام صلاحیت شوند تا وقتی که فعالیت علنی انجام ندهند ایرادی ندارد اما در کل کار صحیحی نیست و مادامی که آثار بیرونی در سطح جامعه نداشته باشد مشکلی ندارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها