امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104877
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نظر می‌رسد لابی‌های صهیونیستی که چند روز پیش نام «خاویر باردم» و «پنه لوپه کروز» را به خاطر اعتراض به

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نظر می‌رسد لابی‌های صهیونیستی که چند روز پیش نام «خاویر باردم» و «پنه لوپه کروز» را به خاطر اعتراض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه در لیست سیاه هالیوود قرار داد، اکنون برای تغییر مواضع یکی از معتبرترین سینماهای لندن وارد عمل شده است.

سینمای «تری‌سیکل» که برای چند سال میزبان برگزاری جشنواره فیلم یهود با اسپانسری اسرائیل بود، چند روز پیش اعلام کرد که در اعتراض به قتل و عام مردم بی‌گناه غزه، دیگر میزبانی این جشنواره را نخواهد پذیرفت، مگر آنکه دولت اسرائیل نام خود را از فهرست اسپانسرهای این جشنواره جذف کند.

بنا به گزارش منابع خبری، با انتشار این خبر بحث میان دو طرف (سینمای انگلیسی) و برگزارکنندگان جشنواره فیلم یهود بالا گرفت، تا آنکه امروز برخی سایت‌های سینمایی خبری غیرمنتظره مبنی بر تغییر ناگهانی مواضع صاحبان سینمای «تری‌سیکل» منتشر کردند.

در این خبر آمده است که سینمای تری‌سیکل نه تنها با برگزاری جشنواره فیلم یهود در ماه نوامبر در این سینما موافقت کرده بلکه از نظر آنها اینکه سفارت اسرائیل در انگلستان همچنان یکی اسپانسرهای این جشنواره باشد، مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

چند روز پیش مدیر هنری سینمای «تری‌سیکل» در بیانه‌ای که روی سایت این سینما منتشر شده بود، متذکر شده بود: براساس اتفاقات اخیر احساس می‌کنیم که پذیرش حمایت مالی هرگونه آژانس دولتی  مربوط به اسرائیل کار شایسته‌ای نیست، از آنجایی که ما تمایل به برگزاری جشنواره فیلم یهود داریم، از مقامات جشنواره خواستیم که سرمایه‌گذار دیگری را جایگزین دولت اسرائیل کنند ولی آنها پیشنهاد ما را رد کرده‌اند.

مدیر اجرایی جشنواره فیلم یهود نیز در واکنش به صدور چنین بیانیه‌ای، مقامات این سینما را به ضد یهود بودن متهم کرده بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها