امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104883
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، در مراسم اولین سالگرد شهادت هادی باغبانی مستند ساز که سه شنبه 28 مردادماه در حوزه هنری برگزار شد، حجت السلام و ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، در مراسم اولین سالگرد شهادت هادی باغبانی مستند ساز که سه شنبه 28 مردادماه در حوزه هنری برگزار شد، حجت السلام و المسلمین علی کریمیان مدیرکل اتحادیه رادیو تلویزیون های اسلامی طی سخنانی با اشاره به مظلومیت مردم سوریه، اظهار کرد: شهید باغبانی برای ثبت مظلومیت مردمی به سوریه رفت که حتی در بین خود آن مردم هم واقعیت ها مطرح نشده بود و  مردم کشورمان با خیلی از واقعیت های تلخ این کشور آشنا نبودند.

وی ادامه داد: جریان های تکفیری و صهیونیستی به روستاها و مناظق بسیاری از سوریه وارد شدند و به نام اسلام و با صدای الله اکبر مردان را قتل عام کردند و زنان و بچه ها را آواره بیابان ها کردند. این واقعیت تلخی است که طی چند سال اخیر در سوریه رخ داده است و امروز شاهد این اتفاقات تلخ در عراق، یمن، افغانستان، پاکستان و ... هستیم.

کریمیان در ادامه با طرح این پرسش که واقعیت پشت صحنه این جنایت ها چیست؟ عنوان کرد: زمانی که بحران در سوریه آغاز شد در مدت کوتاه 20 روز پرونده سوریه به شورای امنیت برده شد و به دلیل وتویی که روسیه انجام داد بلافاصله به مجمع عمومی برده شد. این موضوع به سرعت در اتحادیه عرب مطرح شد و توسط 80 کشور بیانیه ای بر ضد مردم سوریه و به عنوان دوستان سوریه امضاء شد. در حالی که در یک ماه گذشته در غزه جنایت های بسیاری از سوی رژیم صهیونیستی رخ داده و حدود 2 هزار نفر از مسلمانان شهید شده اند اما صدایی از کشورهای عربی بلند نمی شود. این مظلومیتی است که اتفاق افتاده است.

مدیرکل اتحادیه رادیو تلویزیون های اسلامی با تاکید بر تاثیر رسانه ها در انتقال اخبار سوریه، گفت: مهمترین بحث در مورد مساله سوریه رسانه ها بودند. رسانه ها توانستند در دنیا فضایی غبارآلود ایجاد کنند تا مسلمانان را درباره واقعیت ها به تردید بیاندازند. نبرد سوریه، نبرد رسانه ایی بود و به همین دلیل هم هادی باغبانی و همکاران و دوستانش به نبرد رسانه ای با استکبار رفتند.

وی خاطرنشان کرد: سلاح هادی باغبانی تنها دوربین اش بود، اما دوربینی که خیلی از واقعیت ها را برملا می کرد و ناگفته ها را بازگو می کرد. این کار شهید باغبانی و حدود 30 شهید مستند ساز و خبرنگار دیگر در سوریه بود. درست است که این جلسه برای گرامیداشت یاد و خاطره شهید باغبانی است اما در واقع مراسمی است برای تجلیل از مظلومانی که هیچ کس آن ها را نمی بیند.

کریمیان با اشاره به این که طی 3 سال گذشته در سوریه بیش از 50 مستند تولید شده است، عنوان کرد: امیدوارم خداوند به ما توفیق بدهد که همیشه قدرشناس شهدای کشورمان باشیم.

براساس این گزارش، در بخش دیگری از این مراسم محمد مهدی سیاری دو غزل را برای حاضران رد سالن خواند و سیدعلی طاهری که همراه هشید باغبانی در سوریه بود نیز دقایقی درباره این شهید به صحبت پرداحت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها