امروز : سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 19
۲۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104891
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۵۶
تعداد بازدید: 49
حیدر رستمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به مدارس شاهد و ایثارگران اظهار کرد: 20 واحد آموزشی شاهد و ایثارگر در سطح این استان وجود ...

حیدر رستمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به مدارس شاهد و ایثارگران اظهار کرد: 20 واحد آموزشی شاهد و ایثارگر در سطح این استان وجود دارد که از این تعداد دو مدرسه ایثارگر در قالب شهید زین‌الدین مخصوص آقایان و حضرت معصومه (س) ویژه بانوان است.

وی خاطرنشان کرد: دستورالعمل سالانه تحصیل دانش‌آموزان این واحدهای آموزشی از سوی ستاد مرکزی شاهد صادر می‌شود که ضوابط پذیرش در آن مشخص شده و بر اساس ظرفیت دانش‌آموزان شاهد را ثبت‌نام می‌کنیم.

رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به گروه‌های دانش‌آموزان شاهد گفت: فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بالای 50 درصد و فرزندان آزادگان جزء دانش‌آموزان شاهد هستند و جانبازان کمتر از 50 درصد، رزمندگان و خانواده‌های شهدا در مجموعه ایثارگران قرار می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: در مجموعه مدارس شاهد و ایثارگر نزدیک به یک‌هزار و 600 نفر دانش‌آموز شاهد و بالغ بر 4 هزار و 400 نفر دانش‌آموز غیرشاهد مشغول تحصیل هستند که به ترتیب اولویت پذیرش شدند.

رستمی به فعالیت مدارس شاهد و ایثارگران اشاره کرد و افزود: خدمات آموزشی بخشی از فعالیت‌های این مدارس را تشکیل می‌دهد و حتی ساعت اضافی نسبت به برنامه‌های رسمی آموزش و پرورش دارد.

وی یادآور شد: تقویت توان علمی دانش‌آموزان بخشی دیگر از فعالیت‌ها بوده که در قالب آمادگی کنکور و کلاس‌های تقویتی برگزار می‌شود تا سطح علمی آنها افزایش پیدا کند.

رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم عنوان کرد: در کنار مباحث علمی برنامه‌های ویژه فرهنگی و پرورشی در مدارس شاهد و ایثارگر برگزار می‌شود، به طوری که  فعالیت‌های فرهنگی و پرورشی این مدارس پررنگ‌تر از مدارس عادی است.

وی تصریح کرد: کیفیت برنامه‌های آموزشی و پرورشی مدارس سبب شده تا اولیاء دانش‌آموزان نیز از این مدارس استقبال کنند.

انتهای پیام/78003/ی30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار