امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104912
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۵۵
تعداد بازدید: 141
عطاالله مهاجرانی، وزیر ارشاد متواری اصلاح‌طلبان و عضو اتاق فکر لندن در فتنه آمریکایی - صهیونیستی ۸۸، با ارسال یادداشتی اختصاصی به ...

عطاالله مهاجرانی، وزیر ارشاد متواری اصلاح‌طلبان و عضو اتاق فکر لندن در فتنه آمریکایی - صهیونیستی ۸۸، با ارسال یادداشتی اختصاصی به سایت سایت افراطی حامی دولت حمایت خود از رضا فرجی‌دانا را اعلام نمود.

 

به گزارش پیروان موعود به نقل از کیهان،‌ نامبرده که در اردیبهشت ماه ۱۳۷۸ از سوی مجلس پنجم طعم استیضاح را چشیده است، در این یادداشت با ارائه راهکارهای عملی به وزیر علوم دولت یازدهم برای سربلند بیرون آمدن از جلسه استیضاح می‌نویسد: همگان می‌دانند که استیضاح یک فرصت تاریخی و طلایی است. وزیر در یک کلام بایست آنچه مصلحت ملت و دانشگاه و دانشگاهیان می‌داند، مطرح کند.

زمانی برای مجامله و پرده‌پوشی نیست. متن مذاکرات استیضاح، متنی تاریخی و سندی ماندگار خواهد شد. پس از سال‌ها که غبار سیاست و هیاهوی ناشی از آن فرو نشست؛ خوانندگان و پژوهشگران، در یک کلام آیندگان ارزش و اعتبار ادعاهای استیضاح‌کنندگان و از سوی دیگر درجه دقت و درستی و سنجیدگی سخنان استیضاح شونده را محک خواهند زد. در این صورت می‌تواند استیضاح حتی اگر به نتیجه عدم رای اعتماد به وزیر هم بینجامد؛ استیضاحی پیروز باشد.

آیندگان سخنان استیضاح‌کنندگان را هم خواهند خواند و آنان و دودمان آنان تا هیچگاه نمی‌توانند از چنان سند تاریخی بگریزند. شاید دهه‌ها بعد، نتیجه و یا ندیده همان نمایندگان محترم صورت مذکرات را بخوانند و با خود بگویند عجب پدربزرگ و یا جدی داشته‌اند و متاسف شوند.

در عین حال مهاجرانی با دادن گرای اطلاعاتی به خبرچین‌های اعتدالی ادامه می‌دهد: می‌بایست یک تیم مستعد و آگاه به مسایل و موارد استیضاح، استیضاح را در وزارتخانه پیگیری کنند، به اصطلاح گوششان به رادیوی مجلس باشد و نکته‌های پیش‌بینی نشده‌ای که معمولا توسط برخی استیضاح‌کنندگان، به عنوان امری غافلگیرکننده مطرح می‌کنند، بررسی نمایند و پیشنهاد خود را به اطلاع وزیر برسانند. اکنون که ارتباطات بسیار میسر شده است، همه اهل نظر و دوستداران دولت اعتدال هم می‌توانند در این مورد مشارکت کنند.

وزیر ارشاد خاتمی اما در پایان با به یاری طلبیدن وکیل‌الدوله‌ها در دفاع از فرجی‌دانا می‌نویسد: نمایندگانی که از وزیر دفاع می‌کنند، دفاعشان می‌تواند تاثیر بسیاری داشته باشد. چنان چه دفاع برادران گرامی، آقایان مجید انصاری و هادی‌زاده؛ در استیضاح اینجانب بسیار گره‌گشا بود.
امیدوارم بخشی از دفاع را رئیس‌محترم جمهور خود برعهده بگیرد و در جلسه حضور پیدا کند! حضور وزیران و معاونان رئیس‌جمهور از بعد رایزنی با نمایندگان با اهمیت است. خداوند رحمت کند، مرحوم دکتر حبیبی در تمام جلسات استیضاح اینجانب در مجلس حضور داشت و گاه بر تکه کاغذی یادداشت کوچکی برایم می‌نوشت، به لفظ اندک و معنی بسیار... برخی از نکات درخشنده‌ای که در استیضاح استفاده کردم، کار ایشان بود!

نمی‌دانم آقای دکتر لاریجانی چگونه جلسه را اداره خواهند کرد؟ صرفا ناظم مجلس خواهند بود یا خود جهت‌گیری خواهند داشت؟ کاش ایشان یکی از همان دو نفری باشند که می‌توانند از وزیر دفاع کنند!

سایت افراطی حامی دولت در حالی یادداشت این فعال فتنه را انتشار داده که یکی از موارد استیضاح وزیر علوم تبدیل این وزارتخانه به باشگاه سیاسی و بهره‌گیری از چهره‌های افراطی در میان روسای دانشگاه‌ها و پست‌های وزارتی است.

گفتنی است عطاالله مهاجرانی پس از انتخابات ۸۸ در کنار فراریانی نظیر اکبر گنجی، محسن کدیور، عبدالعلی بازرگان و عبدالکریم سروش، اتاق فکر جنبش سبز موسوم به اتاق فکر لندن را برای سرنگونی نظام جمهوری اسلامی تشکیل داد.
برچسب ها:
آخرین اخبار