امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۳:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104924
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۸
تعداد بازدید: 184
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از همدان، 2 ماه پیش بود که جعل امضای کاظم اولیایی مدیرعامل سابق باشگاه پاس همدان توسط «کریدنس کلییر واتر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از همدان، 2 ماه پیش بود که جعل امضای کاظم اولیایی مدیرعامل سابق باشگاه پاس همدان توسط «کریدنس کلییر واتر کوتو» بازیکن برزیلی و جریمه 270 میلیون تومانی باشگاه پاس همدان به سوژه داغ رسانه‌ها تبدیل شد.

ماجرا از این قرار بود که کریدنس کوتو بازیکن اهل کشور برزیل در سالی که پاس به همدان انتقال یافت در تست فنی وینگو بگوویچ سرمربی وقت پاس شرکت و باشگاه پاس موظف می‌شود برای سه روز حضورش در همدان، 270 میلیون تومان طبق حکم فدراسیون بین‌المللی فوتبال (FIFA) پرداخت کند.

این جریمه به این دلیل گریبان آخرین قهرمان ایران در آسیا را گرفت که گفته می‌شد این بازیکن، امضای اولیایی را جعل کرده و در حرکتی حرفه‌ای با طراحی سربرگ باشگاه پاس با آرم جعلی و امضایی متفاوت با امضای کاظم اولیایی، نوعی قرارداد خودساخته را بابت شکایت به فیفا ارائه و کمیته انضباطی فیفا هم بدون اطلاع از موضوع اقدام به تشکیل پرونده و پیگیری شکایت کرده است.

حال پس از گذشت 2 ماه از این ماجرا ورق برگشته و گویا بازیکن برزیلی با باشگاه پاس همدان هیچ قراردادی نداشته است.

بهرام یدی مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی پاس همدان قرار است امروز به فدراسیون فوتبال رفته و از طریق این نهاد رسمی موضوع را پیگیری کند.

مدیریت باشگاه پاس همدان پس از بررسی‌های دقیق و براساس مستندات موجود در باشگاه به این نتیجه رسیده که کوتو با پاس هیچ قراردادی نداشته و نکته جالب اینجاست که مدارک پیش قرارداد ارسالی از سوی این بازیکن به فیفا طبق نظریه کارشناسان رسمی و متخصص به چند دلیل عجیب و کاملاً محسوس جعلی و ساختگی بوده است.

پاسی‌ها این روزها از طریق مراجع قضایی از جمله دادگستری جمهوری اسلامی ایران، سفارت برزیل و پلیس اینترپل پیگیر اقدامات قانونی این پرونده جالب هستند.

از سویی شنیده می‌شود باشگاه پاس قرار است تا رسیدگی کامل به پرونده در صورت تایید و تعیین شماره حساب از طرف کمیته انضباطی فیفا مبلغ مورد نظر به علاوه سود سالیانه را پرداخت کند تا به این ترتیب حسن نیت همدانی‌ها به فیفا اثبات شود.

مدیران تیم سبزپوش، امروز نامه‌ای را به «برناردو پالمیر» معاون کمیته انضباطی فیفا ارسال کرده‌اند که در این نامه به چند ایراد قابل توجه در پیش قرارداد ارسالی از سوی کوتو به فیفا اشاره شده است.

در این قرارداد صوری ادبیات زبان فارسی به درستی رعایت نشده است. در ادبیات فارسی باشگاه در اول کلمه و نام شهر به عنوان پسوند استفاده می‌شود در صورتی که کوتو در قرارداد ساختگی خود کلمه «همدان پاس» را قید کرده است.

نام اولیایی در این پیش قرارداد به اشتباه KAZEM OLIAYEE درج شده است درصورتی که باشگاه نام مدیرعامل وقت خود را به صورت SEYED MOHAMMAD KAZEM OLIAYEE در نامه‌های اداری به نگارش در می‌آورده است.

آدرس باشگاه در این پیش قرارداد صوری با دستور زبان لاتین نوشته شده و نکته جالب اینجاست که چنین آدرسی در شهر همدان وجود ندارد!

همچنین یکی از نکات مهم این پیش قرارداد، جعل امضای اولیایی مدیرعامل وقت پاس است که به تایید کارشناس رسمی دادگستری کشور رسیده و امضای پیش قرارداد با امضای اصلی مدیرعامل وقت تیم هیچ مطابقتی ندارد.

در پیش قرارداد یا قرارداد یک باشگاه، امضای مدیرعامل تیم بدون مهر، شماره اندیکاتوری و لوگوی باشگاه دیده نمی‌شود در صورتی که قرارداد ساختگی کوتو نه شماره دارد و نه در آن خبری از مهر و لوگوی اصلی باشگاه است.

با تمام این تفاسیر باشگاه پاس موظف به پرداخت مبلغ 270 میلیون تومان به کمیته انضباطی فیفاست و اگر مستندات باشگاه پاس بتواند فیفا را راضی کند مبلغ پرداختی به همدانی‌ها برگشت داده شده و آن موقع کلاه فیفا با بازیکن برزیلی به طرز عجیبی توی هم خواهد رفت.
=============
گزارش از حامد صیفی
=============
انتهای پیام/89037/م30/ژ1001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها