امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104930
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۸
تعداد بازدید: 35
علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به این پرسش که «شهرداری‌ها بر ...

علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به این پرسش که «شهرداری‌ها بر اساس قانون باید 5 درصد از عوارض دریافتی را به آموزش و پرورش اختصاص دهند؛ آیا تا به حال مشخص شده است که شهرداری این سهم را پرداخت کرده است یا خیر؟»، اظهار داشت: جلسه‌ای را با قالیباف شهردار تهران داشتیم و قرار شد تفاهم‌نامه‌ای بین آموزش و پرورش و شهرداری تهران امضا شود.

وی افزود: آخرین جلسه قطعی و نهایی شدن تفاهم‌نامه مذکور هم انجام شد و در آنجا هم بحث 5 درصد را آورده‌ایم که آموزش و پرورش این درصد را کامل دریافت کند.

فانی در پاسخ به این پرسش که «صحبت‌های انجام شده حاکی از آن است که آموزش و پرورش این 5 درصد را به طور کامل دریافت کند؟»، خاطرنشان کرد: بله، صحبت‌هایی انجام شد و شهردار تهران هم استقبال کرد که پرداخت شود، اما در قالب آن تفاهم‌نامه که امضا می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه، آموزش و پرورش نه تنها حق و حقوق خود را می‌گیرد، بلکه شهرداری تهران هم با حسن نیتی که دارند قرار شد خدماتی را علاوه بر آن 5 درصد در اختیار آموزش و پرورش بگذارند.

فانی با اشاره به اینکه شهرداری علاوه بر آن 5 درصد خدمات دیگری مانند تجهیز مدارس را انجام می‌دهد، تصریح کرد: وسایل بازی که در پارک‌ها وجود دارد در خیلی از مدارس توسط شهرداری تهران نصب شده است بدون اینکه هزینه‌ای از آموزش و پرورش دریافت شود.

وی گفت: یک تعداد از مدارس تهران هم قرار است به صورت آزمایشی کل هزینه‌های آن را شهرداری پرداخت کند و اینها در متن تفاهم‌نامه‌ای که پیش بینی شده، گنجانده شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها