امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104938
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۸
تعداد بازدید: 45
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در حالیکه فرماندار و دادستان کل آمریکا خواستار برقراری آرامش در حومه «سنت لوئیس» ایالت میسوری شدند، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در حالیکه فرماندار و دادستان کل آمریکا خواستار برقراری آرامش در حومه «سنت لوئیس» ایالت میسوری شدند، تظاهرات در فرگوسن شب گذشته بعد از آن تشدید شد که در یک حادثه جداگانه در بعدازظهر روز گذشته، در چند مایلی که «مایکل براون» توسط پلیس کشته شد، یک جوان 23 ساله سیاهپوست آمریکایی نیز توسط مأمور پلیس آمریکا مورد اصابت گلوله قرار گرفت و جان خود را از دست داد.

 

تیراندازی به این جوان سیاهپوست آمریکایی در حالیکه ظاهراً ارتباطی با قتل براون و اعتراضات حول آن ندارد اما این تیراندازی دوم، این نگرانی را در بین مقامات آمریکایی به وجود آورده است که بر شعله خشم معترضان فرگوسن دامن زده شود.
از طرف دیگر با تشدید اعتراضات در ایالت میسوری، روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست گزارش کرد که سخنگوی وزارت دفاع آمریکا از برنامه پنتاگون مبنی بر تجهیز پلیس آمریکا از جمله پلیس فرگوسن با ادوات نظامی حمایت کرد.
بنابراین گزارش، پنتاگون برای طرح تجهیز نیروهای پلیس آمریکا که از آن با عنوان برنامه 1033 یاد می‌شود تا کنون 4.3 میلیارد دلار هزینه کرده است. این برنامه از سال 1997 آغاز شده است و تنها 449 میلیون دلار آن در سال 2013 هزینه شده است.


«جان کربی» معاون مطبوعاتی وزارت دفاع آمریکا مدعی شده است که این برنامه به نیروهای پلیس کمک می‌کند که در راستای حفظ امنیت کشور به عملیات مبارزه با موادمخدر و مبارزه با تروریسم بپردازند.
«اریک هولدر» دادستان کل آمریکا به منظور آرام کردن معترضان به قتل مایکل براون، نوجوان ۱۸ ساله سیاهپوست آمریکایی که در حالیکه غیرمسلح بود توسط پلیس آمریکا کشته شد، گفت: تحقیقات ما در خصوص این موضوع کامل و منصفانه و مستقل خواهد بود.


وی در نامه‌ای سرگشاده به مردم ایالت میسوری نوشت: وزارت دادگستری آمریکا همچنان با گذشت زمان زیادی از ۹ آگوست (روزی که براون کشته شد)، در کنار این جامعه خواهد ایستاد. مسوولان شهر در حومه سنت لوئیس، در خانه‌های خود می‌مانند و اجازه می‌دهند که صلح برقرار شود و همچنین اجازه می‌دهند فرایند عدالت مسیر خود را طی کند.
گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که به دنبال تشدید اوضاع در فرگوسن، مدارس تا آخر هفته تعطیل شده است اما صبح روز سه‌شنبه، حدود ۱۵۰ معلم این منطقه در اقدامی به خیابان‌های شهر آمدند و شیشه‌های شکسته شده، بطری‌های آب و همچنین بطری گاز اشک‌آور را از خیابان‌ها جمع‌آوری کردند.
اواخر شب گذشته، سه‌شنبه، پلیس بار دیگر به معترضان فرگوسن هشدار دارد که هرچه سریعتر متفرق شوند و سپس به سمت جمعیت معترضان رفت تا تعدادی از آنها را دستگیر کند زیرا آرامش نسبی که در اعتراضات برقرار شده بود، در یازدهمین شب از تظاهرات در فرگوسن تقریباً‌ از بین رفته بود.


خبرگزاری نووستی نیز گزارش کرد که پلس فرگوسن از یک جنگ‌افزارهای مخصوص جنگ‌های خارجی علیه غیرنظامیانی که به کشته شدن نوجوان سیاهپوست آمریکایی معترض بودند و تظاهرات برپا کرده بودند، استفاده می‌کند.


برخی از خبرگزاری‌ها گزارش دادند که اعتراضات شب گذشته در فرگوسن به خشونت کشیده شده است و معترضان به سمت مأموران پلیس بطری آب و ابزارآلات دیگری پرتاب کرده‌اند و ۴۷ نفر نیز دستگیر شده‌اند.
درحال به روز رسانی

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها