امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104941
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۲۹
تعداد بازدید: 219
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در جمع مدیران و کارکنان شرکت مخابرات ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در جمع مدیران و کارکنان شرکت مخابرات استان تهران‌،

مسیر پیشرفت و توسعه کشور را هموار دانست و از مسئولان در تمام عرصه‌ها خواست تا از تحریم‌های غرب فاصله گرفته و برای پیشرفت کشور بکوشند.

این مرجع تقلید با اشاره به حادثه سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری ایران 140 در فرودگاه مهرآباد اظهار کرد: نباید با وجود رشد و توسعه علمی، شاهد از بین رفتن هموطنان خویش در حادثه سقوط هواپیما باشیم زیرا ایران تمدن ارزشمند خود را در طول سال‌های متوالی نشان داده است.

آیت‌الله جوادی آملی افزود: امروز وظیفه همگان است تا به سوی توسعه حرکت و دیگران را نیز به سوی علم و آگاهی تشویق کنند.

مفسر بزرگ قرآن کریم تصریح کرد: تا چه زمانی باید منتظر باشیم تا قدرت‌های غربی با اعمال نفوذ بر ما، اهداف و توانایی ایران را کمرنگ جلوه دهند و اگر به فکر این هستید که دیگران سبب پیشرفت شما شوند، اشتباه است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه امروز خطر جهل و دشمن در جهان مطرح است خاطرنشان کرد: برای رهایی از جهل باید علم را سرلوحه کار قرار داده تا با شناخت دشمن بتوانیم به سوی آبادانی حرکت کنیم.

آیت‌الله جوادی آملی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی همانند خیمه‌ای است که از ستون‌های فراوانی تشکیل شده تا این نظام پایدار و استوار باشد.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه اسلام ستون‌های فرعی و اصلی این نظام مقدس را مشخص کرده است، افزود: برای تبیین این ستون‌ها علاوه بر توجه به مسائل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مقوله اجرایی نیز مورد توجه قرار گرفته که یکی از این ستون‌ها توجه به موضوع نماز است.

وی گفت: نماز ستون دین است، زیرا هم اصول دین در آن مورد توجه قرار گرفته و هم فروع دین و انسان می‌تواند از طریق اسرار وجودی نماز به حقایقی برسد که در هیچ کتاب و تفسیری دیده نشده است.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: بعد از توجه به نماز به عنوان ستون محکم حفظ نظام، برای رسیدن به مسائل اعتقادی و اخلاقی نیازمند توانایی و اراده اجرایی هستیم و همین اراده با حضور مردم به عنوان ستون دیگر محقق می‌شود.

مفسر قرآن کریم افزود: اگر در سرزمینی دین باشد، ولی مردم نباشند و یا مردم باشند ولی دینی نباشد، نظامی بر پایه دین مبین اسلام شکل نخواهد گرفت که در این میان حضور مردم لازم و ضروری است.

آیت‌الله جوادی آملی تصریح کرد: امروز باید برای رشد و توسعه کشور کوشش کرد و پیشرفت را سرلوحه کار قرار داد، زیرا ایران کشوری با سابقه است و ظرفیت تربیت دانشمندان فعال و موفق را دارد.

انتهای پیام/2258/ط/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها