امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۷:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104942
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۲۹
تعداد بازدید: 162
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار حسین اشتری جانشین فرمانده انتظامی در حاشیه همایش سراسری ارتقاء فرهنگ خدمت رسانی در سایه امنیت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار حسین اشتری جانشین فرمانده انتظامی در حاشیه همایش سراسری ارتقاء فرهنگ خدمت رسانی در سایه امنیت پایدار در پاسخ به پرسش فارس مبنی بر چگونگی برخورد نیروی انتظامی با ناهنجاری‌ در فرودگاه‌ها و هنجارشکنان اظهار داشت: ما دستورالعملی تهیه کردیم و به فرودگاه‌های سراسر کشور فرستاده‌ایم.

جانشین فرمانده انتظامی تصریح کرد: هر چیزی که طبق قانون جرم مشهود و خلاف هنجار تلقی شود پلیس در مرحله اول تذکر می‌دهد و بعد اقدامات قانونی را انجام می‌دهد.

سردار اشتری تصریح کرد: این کلیت موضوع و تاکید بر این است که قبل از هر اقدامی تذکر داده شود و پیشگیری شود. اما اگر خلاف قانون عمل کنند طبق ضوابط برخورد می‌شود و پلیس در این زمینه آموزش کامل را دیده است و پلیس فرودگاه و سپاه در این زمینه هماهنگی لازم را دارند.

این مقام ارشد تصریح کرد: طبق قانون وظیفه ناجا آن است که با هر جرم مشهود در تمام مکان‌ها به خصوص مکان‌های عمومی که محل تردد است برخورد کند و هماهنگی‌های لازم در این مورد با دستگاه‌های قضایی شده است.

وی ادامه داد: ما نمی‌پذیریم که یک سری افراد معدود هنجارشکن در کشور، آبرو و حیثیت چند ساله کشور را زیر سؤال ببرند چرا که عموم مردم ما قانونمدار و متدین هستند.

سردار اشتری در پاسخ به سؤالی در مورد وضعیت تردد مهمانان خارجی در فرودگاه‌ها گفت: مهمانان خارجی وقتی داخل کشور می‌شوند باید قوانین ما را رعایت کنند و قبل از ورود تذکرات لازم به آنها داده شده و هماهنگی لازم با وزارت امور خارجه و سازمان گردشگری در این زمینه شده است؛ آنها رعایت می‌کند و اگر موردی بود تذکر می‌دهند.

وی با اشاره به آغاز عملیات حج از 14 شهریور ماه اظهار داشت: هماهنگی‌های لازم با مدیران کاروان‌ها شده و جلسات مشترک پلیس و سازمان حج و زیارت انجام شده است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در هر سال مشکلات ما کمتر می‌شود چرا که مدیران و زائران را قبل از اینکه وارد فرودگاه شوند توجیه کرده‌ایم و کمترین ایستایی را در خروج زائرین داشتیم.

وی گفت: اگر فرماندهی پلیس فرودگاه درخواست نیرو کند برای تسریع در خروج و ورود زائران چنین اقدامی انجام می‌شود.

این مقام ارشد انتظامی یکی از اهداف مهم ناجا را تکریم ارباب رجوع دانست و گفت: سعی می‌کنیم کمترین ایستایی را در ورود و خروج مسافران داشته‌ باشیم.

وی تصریح کرد: پلیس امروز تجهیزات امنیتی خوبی دارد و از ابزار و تکنولوژی‌های روز تقریبا خوب استفاده می‌کند؛ حتما یکسری ابزار و لوازم نیز مورد نیاز است که در آینده فرودگاه‌ها را تجهیز می‌کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها