امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۸:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104957
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۵
تعداد بازدید: 122
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری رویترز، لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه می‌گوید که شرایط انسانی و وضعیت اقلیتها در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری رویترز، لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه می‌گوید که شرایط انسانی و وضعیت اقلیتها در عراق بسیار وخیم است.

وی با اشاره به اینکه پاریس به دنبال ارسال کمکهای بشردوستانه و تسلیحات به عراق است از همه کشورها از جمله ایران دعوت کرد تا با فرانسه در جنگ با داعش همراه باشند و متحد شوند.

وی افزود: عراق هدف امروز داعش است، هدف بعدی آنها کل منطقه و سپس چیرگی بر کل اروپا است.

فابیوس گفت: از نظر ما، داعش گروهی خطرناک و دارای ماهیتی متفاوت با دیگر گروه‌های تروریستی دنیا است.

ایتالیا و آلمان نیز امروز اعلام کردند که آماده ارسال تسلیحات به کردهای عراق هستند.

فرانک والتر اشتاین مایر وزیر خارجه آلمان امروز چهارشنبه اعلام کرد کشورش تا چند روز آینده به عراق تجهیزات نظامی ارسال می‌کند.

وی پیش از این در این زمینه به شبکه تلویزیونی (ZDF) گفته بود: «ما نمی‌توانیم از یک طرف نیروهای امنیتی کرد را در مبارزه با داعش ستایش کنیم و از طرفی دیگر وقتی آنها درخواست کمک می‌کنند فقط بگوییم بگذارید تا ببینیم چه خواهد شد.»

ماتئو رنزی نخست وزیر ایتالیا نیز که امروز به بغداد سفر کرده بود در دیدار با حیدرالعبادی نخست وزیر عراق بر حمایت همه جانبه از عراق برای مقابله با داعش تاکید کرد.

وزیر خارجه ایتالیا می‌گوید که دولت این کشور قصد دارد تسلیحات سبک و مهمات مورد استفاده در نیروهای نظامی کشورش را به عراق ارسال کند.

وی افزود: برخی از سلاح‌های موجود در این محموله ساحت شوروی سابق هستند و برخی نیز در طی جنگ بالکان در سال 1990، از کشتی‌های عازم یوگسلاوی سابق توقیف شده‌اند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها