امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104966
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
محمداسماعیل کوثری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به استیضاح ...

محمداسماعیل کوثری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به استیضاح وزیر علوم در جلسه امروز مجلس گفت: رویه‌ای که وزیر علوم طی یک سال گذشته در پیش گرفته بود با مطالبی که در جلسه رأی اعتماد مطرح کرد متفاوت بود و همین موضوع حساسیت نمایندگان را نسبت به موضوع برانگیخت.
وی افزود: حدود یک ماه و نیم پیش جلسه‌ای با حضور استیضاح‌کنندگان، وزیر علوم و رئیس و نائب‌رئیس مجلس برگزار شد و در این جلسه مقرر شد تا اقداماتی از سوی وزیر برای رفع دغدغه‌های نمایندگان صورت گیرد اما علی‌رغم صحبت‌های انجام شده در این جلسه اقدام عملی خاصی از سوی وزیر صورت نگرفت و به همین جهت موضوع استیضاح از سوی نمایندگان پیگیری شد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: پس از پیگیری موضوع استیضاح وزیر علوم از سوی نمایندگان این وزارتخانه اقدام به رسانه‌ای کردن موضوع بورسیه‌های تحصیلی کرد و هواداران وزیر با انجام مصاحبه‌هایی نمایندگان را به سهم‌خواهی متهم کردند.
کوثری خاطرنشان کرد: استیضاح وزیر علوم به هیچ عنوان به معنای تقابل مجلس با دولت نیست چرا که این حق مسلم نمایندگان است که در انجام وظایف نظارتی از ابزارهایی که قانون در اختیار آنها گذاشته استفاده کنند.
وی در پایان تصریح کرد: استیضاح وزیر علوم به هیچ وجه سیاسی نبود و به دنبال عملکرد وزیر علوم و تیم کاری وی انجام شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار