امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۸:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104973
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با برنامه «شب آفتابی» در شبکه 5

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با برنامه «شب آفتابی» در شبکه 5 تلویزیون در پاسخ به انتقادات درباره کم توجهی به مسائلی غیر از مذاکرات هسته‌ای تاکید کرد که فناوری ارتباطات این امکان را می‌دهد که کارها را از جایی غیر از دفتر کارم دنبال کنم.

ظریف با اشاره به اینکه ایران به دنبال یک راه حل برای حل پرونده هسته‌ای است تصریح کرد که طرف مقابل عادت ندارد با ایران براساس راه حل مذاکره کند.

وی با بیان اینکه درباره فردو حتی یک کلمه هم در توافق نهایی نوشته نشده است اظهار داشت که توافق کردیم که در مذاکرات شرایط را تغییر ندهیم و سانتریفیوژی اضافه نشود و هر سانتریفیوژ با یکی دیگر جایگزین شود.

وزیر امور خارجه در ادامه با اشاره به اینکه اکثر دیدگاه‌های منتقذین درباره توافق ژنو اشتباه بوده است تاکید کرد که من به منتقدین حق می‌دهم چرا که آمریکایی‌ها رفتار بدی با ایران داشته‌اند.

ظریف تاکید کرد که رهبری انقلاب هم حق دارند که به آمریکایی ها بدبین باشند و ما نیز نسبت به آنها بدبین هستیم.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگوی تلویزیونی درباره جلسه استیضاح امروز فرجی دانا وزیر سابق علوم هم اظهار داشت که من از این اقدام متاثر شدم چرا که فرجی دانا یکی از بهترین وزرای کابینه بود ایشان یک دانشمند و شخصیتی ولایت مدار بود.

ظریف با اشاره به اینکه برخی نمایندگان فرجی دانا را برای وزارت گزینه خوبی نمی‌دانستند، تاکید کرد که امروز روز خوبی برای روابط دولت و مجلس نبود.

وی همچنین درباره ارتباطات شخصی‌اش با همتایان خارجی خود، رابطه با سعود الفیصل وزیر خارجه عربستان و یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان از همه قدیمی‌تر دانست، اظهار داشت که رابطه دوستانه‌ای با احمد داود اغلو وزیر امور خارجه ترکیه دارد و به دلیل اینکه هردویمان فعالیت دانشگاهی در حوزه روابط بین الملل و تالیف در این زمینه هستیم روابط خوبی داریم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها