امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104976
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، حجت‎الاسلام علی یونسی دستیار ارشد رئیس‎جمهور در امور اقوام و اقلیت‎های دینی و مذهبی ظهر امروز ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، حجت‎الاسلام علی یونسی دستیار ارشد رئیس‎جمهور در امور اقوام و اقلیت‎های دینی و مذهبی ظهر امروز در گردهمایی علما و نخبگان اهل‎سنت گلستان که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: بیش از 30 سال جمهوری اسلامی ایران در دفاع از مردم فلسطین حتی یک لحظه هم کوتاه نیامده است و هر دولتی که در جمهوری اسلامی چه اصلاح‎طلب، اصولگرا، میانه‎رو و اعتدال‎گرا روی کار بیاید در این رویه تفرقه ایجاد نخواهد شد.

وی تصریح کرد: وحدت یک استراتژی نیست بلکه بالاتر از هدف است یعنی حتی اگر دشمن نبود ما باید حتما متحد و برادر باشیم نه برای دشمن بلکه برای حفظ امنیت خودمان داشتن اتحاد بسیار مهم است.

دستیار ارشد رئیس‎جمهور در امور اقوام و اقلیت‎های دینی و مذهبی با بیان اینکه در وحدت خدا بهتر پرستش می‎شود، افزود: در وحدت، مسلمانان بهتر می‎توانند خدا را عبادت کنند، عزت‎شان حفظ شود، توسعه نیز در وحدت است.

یونسی با بیان اینکه اراده خدا بر این است که امت اسلام یک امت الگو و نمونه باشد، خاطرنشان کرد: اراده تکوینی و تشریعی خدا بر این است که مسلمین امت وسط و نمونه باشند که ترجمان این مسئله همان اعتدال است.

وی با اشاره به اینکه مسلمانان هرگاه از خط اعتدال خارج شدند مورد آسیب قرار گرفتند، ادامه داد: امت اسلام در تاریخ پر از خروج از اعتدال، افراط و تفریط بوده است، در کشور ما نیز در این چند سال در حوزه‎های اقتصاد، فرهنگ، معنویت، روحانیت و سیاست خروج از اعتدال شد که کشور را متوجه آسیب‎هایی کرد که به این زودی قابل جبران نیست.

وزیر اسبق اطلاعات؛ شکاف بین ملت، انزوا کشیده شدن مردم، حاشیه رفتن نخبگان و متخصصان را خروج از اعتدال دانست و گفت: ثروت ملی به جای اینکه به مصرف عموم برسد اسراف‎گونه تبذیر شد که بدترین ظلم اقتصادی همان تبذیر است.

یونسی ادامه داد: در مسائل بیت‎المال که امانت ملی است هیئت ‎امنا و کارگزاران باید بیش از پیش تلاش کنند که اموال ملت درست و به جا مصرف شود اینکه ما بیاییم پول نفت را بفروشیم و به ریال تبدیل کنیم و آن را در بین مردم توزیع کنیم یک خوشحالی کوتاه‎مدت به وجود می‎آورد ولی اشتغالزایی نمی‎شود.

وی بیان داشت: شغل این است که ما بیت‎المال را هزینه احداث هزاران هکتار زمین کشاورزی کنیم، راه، سد، بندر، نیروگاه، کارخانه، تحصیلات شود و سطح علمی ملت را بالا ببریم، نخبگان جامعه را شناسایی کنیم توسعه مدارس و دانشگاه‎ها را داشته باشیم.

دستیار ارشد رئیس ‎جمهور در امور اقوام و اقلیت‎های دینی و مذهبی با بیان اینکه دولت، قدرت و توانایی حذف حقی که ایجاد شده را ندارد، خاطرنشان کرد: هیچ خانواده‎ای با 45 هزار تومان یارانه دولت نه می‎میرد و نه زنده می‎شود اما وقتی وابسته شود دیگر نمی‎توان کاری کرد، اما اگر این پول‎ها جمع شود با این ثروت عظیم، دولت می‎تواند معجزه کند.

یونسی افزود: دولت یازدهم اسم خود را تدبیر و اعتدال گذاشته یعنی اینکه شعارزده و عوام‎زده نشویم برای اینکه در انتخابات رای بگیریم به شعارهای کوتاه‎مدت روی آوریم و مشکل خود را حل کنیم.

وی متورم کردن دولت را یکی از مشکلات ایجاد شده خواند و گفت: بدنه دولت را بزرگ کردند، همه دولت‎ها سیاست‎شان این بود که دولت را کوچک کنند تا خدمات بهتر انجام شود، وقتی دولت متورم شود فلج می‎شود و دیگر به مردم نمی‎رسد.

یونسی بکارگیری افراد غیرمتخصص را یک ضعف خواند و بیان داشت: دولت‎ها بیت‌المال آینده را خرج جاهایی کردند که مانع توسعه اقتصادی است که تنها راه گریز برگشت به اعتدال، عقلانیت و تدبیر است.

انتهای پیام/83001/صا40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها