امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 104993
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جلسه استیضاح رضا فرجی‌دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که از صبح امروز در مجلس شورای

به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جلسه استیضاح رضا فرجی‌دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که از صبح امروز در مجلس شورای اسلامی برگزار شد با حاشیه‌هایی همراه بود که ذکر آن برای خوانندگان فارس چندان خالی از لطف نیست.

*جلسه ساعت 8 و 10 دقیقه صبح و با قرائت آیاتی چند از کلام‌الله مجید آغاز شد و در حین قرائت قرآن اعضای هیات دولت به ریاست جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور وارد صحن علنی مجلس شورای اسلامی شدند.

*حسن روحانی رئیس‌جمهور به دلیل سفر استانی به خطه اردبیل در جلسه استیضاح حضور نیافت اما به غیر از وزرای راه و شهرسازی، وزیر اطلاعات، صنعت و معدن و جهاد کشاورزی تمام وزرا و معاونین رئیس‌جمهور در جلسه حضور داشتند.

*از همان ابتدای ورود وزرا و استقرار آنان در صندلی‌های مجلس تعداد زیادی از نمایندگان با مراجعه به وزرا در حال صحبت با آنان بودند که لاریجانی رئیس جلسه علنی مجلس چندین‌بار از آنان درخواست کرد برای رعایت نظم و آغاز جلسه استیضاح نمایندگان بر سر جای خود بنشینند.

*در طول نطق اولین مخالف که زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بود بارها فریاد احسنت از سوی نمایندگان بلند شد.

*ناطق بعدی در مخالفت با ادامه کار وزیر علوم نقوی‌حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی بود که بخشی از سخنان وی به دلیل بغض این نماینده از بعضی اتهامات وارد شده به نمایندگان صحن علنی مجلس را متاثر کرد.

*در جریان سخنان زاکانی قسمت‌هایی از سخنان توفیقی مشاور وزیر علوم در جریان تحصن‌های فتنه 88 در دانشگاه تهران پخش شد که فرجی‌دانا در سخنان خود خواستار ادامه پخش سخنان توفیقی شد و فیلم را ناقص عنوان کرد.

*همچنین در این جلسه فیلم دیگری از تظاهرات حامیان فتنه که با حضور سرپرست فعلی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شده بود پخش شد.

*در طول سخنان موافقان استیضاح، انصاری معاون پارلمانی دولت و همچنین برخی دیگر از نمایندگان همچون تابش نماینده مردم اردکان با تردد در بین صندلی‌های نمایندگان در حال بحث و گفت‌وگو درخصوص استیضاح با آنان بودند.

*در طول نطق‌های مخالفان و موافقان استیضاح بارها وزیر و برخی از نمایندگان نامه‌هایی را به لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به عنوان حکم ارائه کردند که لاریجانی به شوخی گفت در جلوی میز من یک خروار کاغذ انباشته شده است.

*رضا فرجی‌دانا در طول برگزاری استیضاح چندین‌بار از واژه لوکوموتیو استفاده کرد که حدادعادل طی تذکری از وی خواستار استفاده از لفظ پیشران به جای این واژه شد.

*در طول سخنرانی فرجی‌دانا یکی از نمایندگان با فرستادن صلوات از بقیه نمایندگان نیز خواست تا برای فرجی‌دانا صلواتی بفرستند که با استقبال تعدادی از نمایندگان روبه‌رو شد.

*در طول سخنرانی نوباوه نماینده مردم تهران که به عنوان موافق استیضاح وزیر علوم صحبت می‌کرد با اعتراض پیرموذن نماینده مردم اردبیل فضای مجلس لحظاتی متشنج شد که با وساطت سایر نمایندگان مسئله حل شد.

*در طول برگزاری جلسه ساعتی حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد ریاست جلسه را برعهده گرفت که بعد از مدتی لاریجانی بار دیگر به صندلی ریاست بازگشت.

*ریاست مجلس شورای اسلامی پس از اینکه نادران هم کاغذی به وی ارائه کرد گفت: ما امروز گنجینه اصرار آقایان در مجلس شده‌ایم.

*در هنگام سخنرانی نوباوه فیلمی از شبکه‌های خبری غربی در صحن علنی مجلس برگزار شد که لاریجانی آن را قطع کرد و از نوباوه خواست بدون پخش این فیلم به سخنان خود ادامه دهد چرا که چنین فیلم‌هایی تنها یکسری مزخرفات است.

*پس از پایان سخنان فرجی‌دانا رئیس مجلس از وزیر علوم و سایر مقامات دولتی خواست تا صحن علنی مجلس را ترک کنند تا رای‌گیری انجام شود.

*در پایان سخنان فرجی‌دانا لاریجانی جملاتی را بیان کرد که برخی از نمایندگان آن را به نفع وزیر دانستند.

*در پایان استیضاح و زمانی که فرجی‌دانا از وزارت عزل شد برخی از نمایندگان با فرستادن تکبیر به این مسئله واکنش نشان دادند.

*در پایان جلسه حمید رسایی نماینده مردم تهران کاغذی را بالای سر خود نگه داشته بود که بالای سر آن نوشته شده بود "دوپینگ لاریجانی هم جواب نداد".
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار