امروز : دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 30
۱۳:۴۷
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 105
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۷
تعداد بازدید: 409
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود از قم، جمال شورجه امروز در دیدار اعضای سازمان بسیج هنرمندان کشور با آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به تلاش‌هایی که پس از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود از قم، جمال شورجه امروز در دیدار اعضای سازمان بسیج هنرمندان کشور با آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به تلاش‌هایی که پس از انقلاب برای گسترش فرهنگ اسلامی و انقلابی در حوزه سینما صورتبه گزارش خبرگزاری پیروان موعود از قم، جمال شورجه امروز در دیدار اعضای سازمان بسیج هنرمندان کشور با آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به تلاش‌هایی که پس از انقلاب برای گسترش فرهنگ اسلامی و انقلابی در حوزه سینما صورت گرفته است عنوان داشت: کوچک‌ترین مشکل در سینما توسط رسانه‌های بیگانه بزرگ‌نمایی می‌شود و هجمه تبلیغاتی علیه نظام به راه می‌افتد.

وی اضافه کرد: نیازمند راه‌اندازی فقه سینما در نظام اسلامی هستیم؛ مشکلاتی در عرصه سینما وجود دارد که حوزه‌های علمیه باید وارد آنها شده و تضادها را برطرف سازند.

این کارگردان سینما با بیان اینکه مشکلات تئوریک هم در عرصه سینما وجود دارد گفت: تاریخ هنر نشان می‌دهد که هنر همواره از دین بهره جسته و خود را طاهر ساخته است؛ بسیاری از هنرها هم دارای سبقه دینی هستند اما در شرایط امروز شاهد هستیم برخی فیلم‌سازان و تهیه‌کنندگان ارتباطی با دین ندارند.

وی ادامه داد: تا وقتی که هنرمندان دارای دغدغه دینی نباشند نمی‌توانند آثار دینی و مذهبی تولید کنند زیرا هنرمندان معمولا در رشته‌های گوناگون هنری دغدغه‌های درونی خود را در قالب آثار گوناگون تولید می‌کنند.

شورجه با بیان اینکه پس از انقلاب هنرمندان دغدغه‌مند و دینی به تعداد کافی پرورش نیافته‌اند اظهار کرد: سینما رسانه‌ای گسترده است و رهبر معظم انقلاب هم بارها بر این مسئله تاکید کرده‌اند با این حال در حوزه‌های علمیه و مراکز دینی اثری از هنرهای نمایشی دیده نمی‌شود؛ بسیج و حوزه‌های علمیه نیازمند عقبه فکری و دینی هستند و تا زمانی که حوزه‌های علمیه به صورت جدی وارد عرصه هنرهای نمایشی نشوند مشکلات هم باقی خواهند بود.

این کارگردان سینمای ایران بیان داشت: در زمینه ورود مراکز دینی به هنرهای نمایشی غفلت‌هایی صورت گرفته در حالیکه با استفاده از این ابزار می‌توان به تبلیغ صحیح مسائل دینی پرداخت.

وی تاکید کرد: به نظر می‌‌رسد روحانیون از وارد کردن اسب چموش سینما و نمایش به حوزه‌ها و مراکز دینی واهمه دارند؛ این در حالی است که می‌توان از تمام ابزارهای مشروع از جمله سینما به تبلیغ تشیع و فرهنگ مهدوی استفاده کرد.

شورجه با بیان اینکه می‌توان از برخی روحانیون علاقه‌مند به هنرهای نمایشی برای بهره‌گیری از سینما به منظور تبلیغ دین بهره جست گفت: یکی از نقص‌های جدی هنر و سینمای ایران این است که حوزه‌های علمیه به صورت جدی وارد این عرصه‌ها نشده‌ است.

انتهای پیام/78004/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها