امروز : یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 6
۰۵:۱۵
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1050
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۲۷
تعداد بازدید: 225
عزت‌الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس اظهار داشت: امید زیادی دارم که کلیات لایحه بودجه ...

عزت‌الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس اظهار داشت: امید زیادی دارم که کلیات لایحه بودجه دوباره در صحن علنی مجلس رأی بیاورد، چرا که حتی بخشی از دوستانی که در کمیسیون تلفیق به رد لایحه رأی دادند بی‌میل نیستند که تجدیدنظری انجام شود و لایحه رأی بیاورد.

وی با بیان اینکه با صحبت‌هایی که داشتیم تصور می‌کنم نظر بعضی عزیزان در این رابطه مثبت بود، گفت: البته نظر آنها تغییر نکرده و ایرادهای گرفته شده به لایحه بودجه را وارد می‌دانند اما تصور بر این است که الان زمان نداریم، بازگرداندن لایحه بودجه بی‌فایده است و به نتیجه نمی‌رسد.

عضو کمیسیون تلفیق تاکید کرد: من معتقدم بودجه امسال به اندازه کافی با تأخیر روبرو شده و به اندازه کافی از این محل زیان دیده‌ایم، دیگر جا ندارد برای ایراداتی که قابل رفع نیست دوباره لایحه را بازگردانیم.

وی اضافه کرد: معتقدم ایرادات وارد شده به لایحه بودجه قابل رفع نیست چنانکه به عنوان مثال بحث اتکای بالای بودجه به نفت مطرح شده است، اما در این بودجه اتکا به درآمدهای نفتی تا جایی که مقدور بود کم شده است اما نمی‌توانند به کلی آن را حذف کنند.

یوسفیان با طرح این پرسش که اگر نفت را حذف کنند بقیه درآمدها از کجا محقق خواهد شد، گفت: در برنامه‌ 5 ساله گذشته باید اتکا به نفت کم می‌شد؛ چندین برنامه آمد که در آنها بر کاهش سالانه 20 درصد اتکا بودجه به نفت تأکید شده بود تا اتکای ما به نفت در بودجه حذف شود، اما به این مسأله عمل نشد و در شرایط فعلی نیز قابل اجرا نیست.

وی اظهار داشت: به همین دلیل اعتقاد من آن است که کلیات لایحه بودجه 92 دوباره در صحن رأی می‌آورد و به کمیسیون تلفیق ارجاع می‌شود تا جزئیات هزینه و درآمد آن بررسی شود.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها