امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۹:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105015
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی استیضاح رضا فرجی‌دانا وزیر سابق علوم، تحقیقات و فناوری و عدم رای اعتماد از طرف مجلس به دلیل کند ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی استیضاح رضا فرجی‌دانا وزیر سابق علوم، تحقیقات و فناوری و عدم رای اعتماد از طرف مجلس به دلیل کند شدن روند علمی کشور، سیاسی‌کاری و استفاده از فعالان فتنه در راس مدیریتی وزارت علوم و دانشگاه‌ها، تغییرات انبوه و جناحی و انتصاب محمدعلی نجفی به سرپرستی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با حکم حسن روحانی ریاست محنرم جمهوری اسلامی ایران به جای ایشان؛ کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در بیانیه‌ای برای اصلاح وضعیت غلط یک سال اخیر و عدم تکرار اشتباهات گذشته مواردی را یادآور شد. متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم

خویشتندارای و نصایح دلسوزان نظام، خردمندان و فرزانگان در یک سال گذشته کارگر واقع نشد و به دلیل ادامه فعالیت‌های غیرقانونی، هنجارشکنانه، بداخلاقی ها و سیاسی‌کاری‌های گسترده در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که باید مرجع نهایی تعیین شیوه اجرای آرمان‌های عالی انقلاب اسلامی در حوزه علم و دانش و جایگاهی برای پاسخگویی به مطالبات رهبر حکیم و خردمند آن باشد، نمایندگان محترم ملت ناگزیر از استیضاح وزیر علوم شده و رای به برکناری وی دادند.

تردیدی وجود ندارد که وزارت علوم باید با تمرکز بر گشودن درهای دانش و فناوری بر روی فرزندان این مرز و بوم به مثابه دست توانای نظام در فتح قله های علمی و تحقق بخش تمدن نوین اسلامی عمل کند؛ اما نگاه سیاسی به این وزارتخانه و انتظار کارکرد حزبی داشتن از آن مانند آنچه در جریان دوم خرداد اتفاق افتاد و دانشگاه را به باشگاه سیاسی احزاب تبدیل کرد انحرافی آشکار و با نتایجی نامطلوب است.

انتظار می‌رود که پس از اقدام به موقع و هوشمندانه مجلس محترم شورای اسلامی به وظیفه ذاتی و قانونی خود، دولت محترم و جناب آقای حسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران برای اصلاح رویه غلط یک سال گذشته دست به کار شده و ضمن انتصاب چهره ای علمی، فراجناحی، بی توجه به غوغاسالاری احزاب زمینه های طرد فعالان و مجرمین فتنه را فراهم کرده و به چیزی جز افزایش شتاب و نشاط علمی مد نظر رهبر فرزانه انقلاب فکر نکند.

بدون شک میدان دادن به جریان های افراطی که وقایع یک سال گذشته وزارت علوم را رقم زدند و زمینه را برای برکناری وزیر سابق علوم فراهم کردند، باعث غرق شدن دولت در حاشیه های بی پایان شده و روند خدمتگذاری دولت محترم  در حوزه های مختلف اقتصادی، سیاسی، بین المللی و.... را تحت الشعاع خود قرار می دهد که آنی ترین نتیجه این اتفاق وارد آمدن زیان به دولتی است که هدف خود را خدمت به مردم و پیشرفت کشور قرار داده است. موفقیت دولت در انجام وظایف خود آرزوی هر ایرانی معتقد به آرمان های انقلاب اسلامی است و در این راستا کانون دانشگاهیان ایران اسلامی خود را متعهد به کمک به دولت منتخب ملت می داند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار