امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۵:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105016
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
حمیدرضا ترقی، رئیس مرکز امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به استیضاح ...

حمیدرضا ترقی، رئیس مرکز امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رأی عدم اعتماد مجلس به وی اظهار داشت: همانطور که مردم در جریان روند اسیضاح قرار گرفتند مجلس نشان داد همه راه‌های اصلاح مدیریت و اداره وزارت علوم را با روش‌های مسالمت‌آمیز، مذاکره و جلسه پیگیری کرد.

*مجلس نشان داد نهایت تفاهم را با دولت دارد

وی اضافه کرد: از طریق ریاست مجلس هم فرصت‌های زیادی به وزیر علوم داده شد ولی متأسفانه جریان پشت پرده‌ای که اداره‌کننده وزارت علوم هستند و مصالح دولت را هم حتی رعایت نمی‌کنند اجازه ندادند اصلاح امور انجام شود و مجلس مجبور شد از ابزار اسیضاح استفاده کند.

ترقی با اعتقاد براینکه مجلس نشان داد نهایت تفاهم را با دولت دارد، گفت: نمایندگان مردم از همان ابتدای عمر دولت یازدهم نسبت به نفوذ فتنه‌گران در بدنه اجرایی کشور حساس بودند و الان نیز به خاطر حفظ انقلاب و جلوگیری از انحرافات به وزیر علوم رأی عدم اعتماد دادند.

*نمایندگان نمی‌خواهند از موضوع استیضاح سوء استفاده شود

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه با طرح این موضوع که متانت نمایندگان مجلس نشان داد که علاقه‌مند به تعامل با دولت هستند، خاطرنشان کرد: نمایندگان نمی‌خواهند برخی فرصت‌طلبان از موضوع استیضاح سوءاستفاده کنند و به نیت‌های خود برسند.

وی متذکر شد: دولت باید اقدام مطلوبی در معرفی وزیر بعدی برای کسب رأی اعتماد داشته باشد؛ مجلس موظف است تا لحظه آخر از حقوق مردم دفاع کند و اگر وظیفه قانونی مجلس انجام نشود دچار خسارت می‌شویم.

ترقی با ارزیابی دورنمای تعامل دولت و مجلس، تصریح کرد: وظیفه مجلس نظارت است و وزرا هم باید بدانند مجلس منافع ملی را به منافع فردی ترجیح می‌دهد.

*طرح بورسیه‌های غیرقانونی راه انحرافی بود/ وزیر باید به مطالبات اصلی پاسخ می‌داد

رئیس مرکز امور بین‌الملل حزب مؤتلفه با بیان اینکه متأسفانه طرح مسئله بورسیه‌های غیرقانونی یک راه انحرافی بود، بیان داشت: این ترفند غیراخلاقی را برخی اصلاح‌طلبان مطرح کردند اما وزیر باید نسبت به مطالبات اصلی نمایندگان پاسخ می‌داد. ابتدا عنوان کردند 3 هزار نفر غیرقانونی بورس شده‌اند اما امروز 190 مورد اشکال را مطرح کردند، در هر صورت اگر تخلفی هم صورت گرفته بود باید با استفاده از ابزارهای غیرقانونی طرح می‌شدند.

*مجلس و دولت تعامل را حفظ خواهند کرد

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه با استقبال از مواضع امروز رئیس جمهور پس از رأی عدم اعتماد مجلس به علوم گفت: آقای روحانی به خوبی بیان کردند که تسلیم مجلس هستیم و این نشان می‌دهد که هم مجلس و هم دولت خواستار این هستند که تعامل خود را حفظ کنند.

وی متذکر شد: در شرایط کنونی کشور برخی دشمنان قصد دارند انسجام و وحدت بین قوای کشور را دچار خدشه کنند اما الحمدالله مسئولان و نمایندگان آگاه هستند و امیدواریم مانند امروز قانون نصب‌العین قرار گیرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار