امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105017
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از وزارت بهداشت، حسن چگینی ضمن اعلام آغاز به کار مجدد طرح پیام آوران سلامت در وزارت بهداشت، گفت: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از وزارت بهداشت، حسن چگینی ضمن اعلام آغاز به کار مجدد طرح پیام آوران سلامت در وزارت بهداشت، گفت: این طرح از سال 65 فعال بود و سالانه تعدادی پزشک و پیراپزشک در راستای آن دوره خدمت نظام وظیفه را می گذراندند ولی اواخر سال گذشته اجرای آن به دلیل وجود پاره ای از مشکلات، متوقف شد.
 
مسئول امور پیام آوران بهداشت همچنین افزود: در جلسه‌ای که ماه گذشته وزیر بهداشت و معاونان با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح داشتند، مقرر شد این طرح به صورت قوی تری اجرا شود. در این راستا توافقنامه‌ای بین ستاد نیروهای مسلح و وزارت بهداشت تهیه شد تا 10 درصد گروه های پزشکی و پیراپزشکی به عنوان گذراندن خدمت نظام وظیفه در طرح پیام آوران سلامت ثبت نام کنند.
 
وی با بیان اینکه قرار است تا اول شهریور 30 نفر پزشک و 200 نفر پیراپزشک، کارشناس و بهیار در این طرح جذب شوند، خاطرنشان کرد: این افراد خدمت نظام وظیفه را در مناطق محروم طی خواهند کرد و علاوه بر حقوق سربازی، به ازای اضافه کار، مانند بقیه پزشکان مناطق محروم به آنها دستمزد پرداخت خواهد شد.
 
به گفته چگینی این نیروها در مراکز درمانی و درمانگاه های وزارت بهداشت خدمت می کنند و از پوشیدن لباس سربازی، پرداخت هزینه های لباس، اسکان، خوراک، ده گردشی و انجام ماموریت معاف خواهند بود.
 
مسئول امور پیام آوران بهداشت با اشاره به اینکه عمده مشوقها برای افراد شامل این طرح، میزان دستمزد آنها است، گفت: میزان دریافتی این پزشکان با توجه به محل خدمت و میزان اضافه کار، حتی تا چندین برابر پزشکانی است که در ستاد نیروهای مسلح به خدمت نظام وظیفه مشغولند.
 
چگینی با بیان اینکه شرایط استخدامی بسیار ایده آلی برای این گروه ها بعد از گذراندن خدمت نظام وظیفه در نظر خواهیم گرفت، افزود: پزشکان در طرح پیام آوران سلامت قبلاً فقط در استان سیستان و بلوچستان و پیراپزشکان در ۷استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، کرمان، ایلام، کردستان، آذربایجان غربی و چهارمحال بختیاری باید دوره نظام وظیفه را می گذراندند که در حال حاضر چهار استان خوزستان، کهکیلویه و بویر احمد و هرمزگان نیز شامل طرح شده اند.
 
وی با اشاره به اینکه پزشکان، دندانپزشکان، پیراپزشکان و بهیاران می توانند به دلخواه محل خدمت خود را انتخاب کنند، ادامه داد: اولویت انتخاب هنوز استان سیستان و بلوچستان است ضمن اینکه تطبیق رشته تحصیلی افراد با نیازهای دانشگاه های علوم پزشکی نیز اهمیت دارد.
 
چگینی همچنین اظهار کرد: خانواده ایثارگران، افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی، سربازان متاهل، معاف شدگان از رزم و افراد بومی در راس اولویت های انتخاب در طرح پیام آوران سلامت هستند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها