امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105018
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری وزارت بهداشت، سید حسن هاشمی در پیام خود به مناسبت روز پزشک نوشت: پزشک همواره باید ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری وزارت بهداشت، سید حسن هاشمی در پیام خود به مناسبت روز پزشک نوشت: پزشک همواره باید دغدغه بیمارش را داشته باشد و به قول شادروان دکتر قریب  «دیگر متعلق به خودت نیستی که اگر باشی، دیگر پزشک نیستی.»

سید حسن هاشمی، در این پیام خاطرنشان کرد: در این مقطع پرچالش که بر اساس ابلاغ مقام معظم رهبری، تولیت سلامت کشور به‌عنوان سند بالادستی نظام، به دست ما و همکاران گروه پزشکی سپرده شده است، باید با همکاری و همدلی یکدیگر، سختی عبور از گردنه‌های دشوار توسعه را، از طریق فراهم آوردن موجبات تأمین بهداشت و درمان آحاد مردم تسهیل کنیم.
متن کامل پیام بدین شرح است:
اگر متعلق به خودت هستی، دیگر پزشک نیستی!

آنگاه که با خداوند پیمان بستید و قسم یاد کردید؛ نخستین وظیفه‌ تان حفظ سلامت و تندرستی بیماران و دستگیری از دردمندان باشد، به نحوی که منافع مادی، اندک لحظه ای شما را از توجه نسبت به بیماران باز ندارد، از آن پس هرگاه دردمندی سلامت خود را بازیافت و دستی به سوی آسمان به نشان شکر بلند کرد، ملائک تبارک الله گویان، در پای انسانیت شگرفتان به سجده افتادند.

بیمار مسرور از شفا می‌شود و طبیب از فرط شادی رضایت درون، از جام شراب دست خداوند بودن، برای نجات بنده ای دیگر، می‌نوشد و این‌چنین سرمست‌تر از گذشته، در شادی خانواده‌ بیمار شریک می شود و این‌گونه است که به قول شادروان دکتر قریب  «دیگر متعلق به خودت نیستی که اگر باشی، دیگر پزشک نیستی.»

عرض تبریک دارم به همکاران خوبم به مناسبت خجسته سالروز میلاد پزشک، حکیم و فیلسوف بزرگ، ابوعلی سینا که علاوه بر علاج جسم، در کار علاج عقل و روح نیز تلاش خستگی ناپذیر داشت. همکاران دلسوز و متعهدی که در این مقطع پرچالش و پیرو ابلاغ مقام معظم رهبری، تولیت سلامت کشور به‌عنوان سند بالادستی نظام، به دست ما و همکاران گروه پزشکی سپرده شده است، دم مسیحایی را ملازم اندیشه، علم و خرد خود ساخته‌اید، تا با همکاری و همدلی یکدیگر، سختی عبور از گردنه‌های دشوار توسعه، بیش از پیش با فراهم آوردن آرامش برای جامعه، تسهیل شود.

داستان شما، روایت سرشار از سختی و از خودگذشتگی در بالابردن ظرفیت کشور برای ارتقاء بهداشت عمومی به منظور تحقق پیشرفت در ایرانی آباد و سرشار از عدالت و آزادی است؛ روایت نجات جان انسان‌ها، آن هم در بحبوحه تحریم‌های کمرشکن، روایتی است که طعم شیرین لبخند رضایت و امنیت را بر لبان‌ مردم می‌نشاند.

همکاران عزیز، تلاش ما و شما در سودای تحقق آن لبخند آرام است که چنین پیکاری سخت در حوزه تأمین سلامت مردم را به جان و دل خریده‌ایم.

بسیار روایت‌ها شنیده‌ام از برخی همکاران پزشک، که تنها کارشان نسخه پیچی نبوده است و چه بسا درمانگر بغض‌های فرو خورده ناشی از فقر بوده اند و دستان شفابخش‌ شان نه فقط در حوزه جسم، که به کار روح نیز پرداخته است آن هم در تمام ساعات و دقیقه‌های شبانه روز. آنان که حضورشان را با تعهد به سوگندی که خورده اند، در عمل، در زندگی خویش دریافته‌اند که با همچون اشارتی پیامبرانه در جهت بهبود بیماران تلاش نمایند.

با امید به پایداری و استقامت در چنین راهی سترگ، مجدداً، این روز بزرگ را به تمام زنان و مردان پزشک سرزمینم تبریک و تهنیت می‌گویم.
دکتر سید حسن هاشمی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها