امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۲۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105019
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محققان دریافتند افسردگی و اضطراب در افراد مبتلا به بیماری پارکینسون، نسبت به افراد ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محققان دریافتند افسردگی و اضطراب در افراد مبتلا به بیماری پارکینسون، نسبت به افراد دیگر 2 برابر معمول است.

بر اساس نوشته مجله مغز و اعصاب، محققان آمریکایی می‌گویند که افسردگی در بیماران مبتلا به پارکینسون افزایش می‌یابد و اغلب این افراد بدون درمان رها می‌شوند.

تحقیقات قبلی نشان داده است که این بیماری بر روی مغز تأثیر می‌گذارد و می‌تواند منجر به آغاز افسردگی شود.

محققان دانشگاه پزشکی پنسیلوانیا،‌ 423 بیمار که به تازگی به پارکینسون مبتلا شده بودند را مورد بررسی قرار دادند و روان آنها را به مدت 2 سال پیگیری کردند.

در آغاز این تحقیقات، 16 درصد بیماران مبتلا به بیماری پارکینسون که با 6.6 درصد افراد سالم مقایسه شده‌ بودند، دچار افسردگی شدند.

در این پیگیری، یک افزایش کوچک در فراوانی و شدت افسردگی در گروه‌های بیماران مبتلا به پارکینسون وجود داشت، در حالی که در گروه شاهد این میزان کاهش یافته بود.

در آغاز مطالعه، 16 درصد بیماران مبتلا به پارکینسون داروی ضد افسردگی مصرف می‌کردند و این میزان تا 2 سال بعد به 25 درصد افزایش یافت.
انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار