امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105032
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
سردار شهرام عباسی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: امسال 571 هزار و 609 لیتر سوخت قاچاق کشف شده است. وی با اشاره به کشفیات ...

سردار شهرام عباسی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: امسال 571 هزار و 609 لیتر سوخت قاچاق کشف شده است.

وی با اشاره به کشفیات و فعالیت‌های عملیاتی مرزبانی استان، ادامه داد: چهار ماه نخست امسال 16. 8 درصد افزایش کشفیات نسبت به مدت زمان مشابه گذشته داشته و در امر مهمات مکشوفه شاهد 87 درصد کاهش هستیم.

فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی از انهدام چهار باند سلاح قاچاق خبر داد و ادامه داد: 22 نفر در امر سلاح قاچاق دستگیر شده و در بخش دستگیری اتباع بیگانه نسبت به سال گذشته با 53 درصد افزایش دستگیری مواجه هستیم.

سردار شهرام عباسی افزود: در این راستا 3 هزار و 581 نفر اتباع بیگانه از کشورهای متعدد افغانستان، آذربایجان، بنگلادش و... دستگیر شده است.

وی تعداد متجاوزان مرزی را 68 نفر عنوان کرد و ادامه داد: 64 نفر عامل خروج دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده است.

عباسی با اشاره به کشفیات مشروبات الکلی، خاطرنشان کرد: چهار ماه نخست امسال 14.53 درصد نسبت به سال گذشته کشف مشروبات الکلی افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه امسال در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته با 4.48 درصد کاهش کشف در بحث قاچاق سوخت مواجه بوده، ادامه داد: امسال 571 هزار و 609 لیتر سوخت قاچاق کشف شده که عمده کشفیات در مبادی رسمی و در قالب باک مازاد انجام شده است.

سردار شهرام عباسی با بیان اینکه امسال با 45 درصد کاهش اجناس دخانی مواجه بوده، گفت: اجناس دخانی عمدتا از کشورهای همسایه انجام می‌شود و این کاهش نشان از دقت مرزبانان در مرزها است.

فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی ادامه داد: 195 درصد کشفیات پارچه و 21 درصد کشفیات لوازم آرایشی افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: 6 هزار و 863 راس دام سبک کشفیات داشته که چهار ماه نخست امسال در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته کشف احشام 37 درصد کاهش داشته است.

عباسی در پایان با بیان اینکه بحث مردم‌یاری آموزش و توجیه مرزنشینان و بیان مشکلات آنان از جمله وظایف بوده، اظهار داشت: در این راستا 69 مورد با حضور در مساجد مورد بررسی قرار گرفته و در امر توجیه مرزنشینان اقداماتی انجام شده است.

انتهای پیام/61005/ل/آ3004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها