امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۹:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105040
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، شهرام شیخانی بعد از ظهر امروز در کارگاه آموزشی برنامه غربالگری شنوایی نوزادان اظهار داشت: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، شهرام شیخانی بعد از ظهر امروز در کارگاه آموزشی برنامه غربالگری شنوایی نوزادان اظهار داشت: خراسان جنوبی در سال گذشته با پوشش 16 هزار و 533 نوزاد در طرح غربالگری شنوایی با میزان 97 درصد موالید استان رتبه چهار کشوری را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: این کارگاه با هدف بالا بردن ارتقاء سطح دانش مجریان و کیفیت اجرایی برنامه در سه مرحله غربال، تشخیص و مداخله برگزار شده است.

معاون امور توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر 17 پایگاه دائمی غربالگری شنوایی در استان فعال است، بیان کرد: این پایگاه‌ها مجهز به 14 دستگاه غربالگری شنوایی بوده و به همراه مراکز بهداشت استان در طول سال فعال و آماده خدمات‌رسانی به مردم هستند.

شیخانی با اشاره به اینکه در مرحله غربالگری، شهرستان‌های بیرجند و قاینات با پوشش 100 درصد موالید رتبه برتر را به خود اختصاص داد‌ه‌اند، یادآور شد: شهرستان‌های فردوس و طبس به ترتیب با پوشش 93 و 91 درصد رتبه دوم و سوم را از آن خود کردند.  

وی ادامه داد: در مرحله پیگیری کودکان مشکوک و بیمار نیز شهرستان‌های درمیان، بشرویه، نهبندان با پیگیری 100 درصد کودکان در دو مرحله تشخیص و مداخله رتبه برتر را به خود اختصاص دادند.

معاون امور توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: شهرستان‌های قاینات، سربیشه، فردوس و بیرجند با پیگیری 90 درصد به بالا رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص دادند.

کارشناس مسئول دفتر پیشگیری از معلولیت‌های اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی نیز در این کارگاه ضمن ارائه نکات اجرایی طرح خواستار ارتقاء برنامه و برنامه‌ریزی برای پوشش 100 درصد موالید استان و پیگیری 100 درصد کودکان مشکوک و بیمار تا نتیجه درمان شد.

گفتنی است؛ این کارگاه به مدت یک روز با شرکت 22 نفر از مجریان برنامه غربالگری شنوایی استان توسط دفتر پیشگیری از معلولیت‌ها برگزار شده است.

انتهای پیام/69022/ل30/آ3004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها