امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۸:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105044
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، منصوره صافی‌زاده ظهر امروز در همایش تجلیل از فعالان عرصه شیر مادر اظهار داشت: تغذیه انحصاری با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، منصوره صافی‌زاده ظهر امروز در همایش تجلیل از فعالان عرصه شیر مادر اظهار داشت: تغذیه انحصاری با شیر مادر می‌تواند از مرگ و میر 11 تا 13 درصد کودکان زیر یک سال پیشگیری کند.

وی افزود: نوزادانی که با شیر مادر تغذیه نمی‌شوند، هفت برابر بیشتر در معرض بیماری اسهال و پنج برابر بیشتر در معرض بیماری‌های تنفسی قرار دارند.

صافی‌زاده بیان داشت: تغذیه انحصاری با شیر مادر در شش ماه اول زندگی، روزانه جان یک هزار و 500 کودک و سالانه جان 500 هزار کودک را در جهان نجات می‌دهد.

مدیر گروه سلامت خانواده و جمعیت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: شیر مادر در دسترس، اقتصادی و طبیعی است و موجب تقویت رابطه عاطفی مادر و کودک می‌شود، علاوه بر اینکه از هدر رفت‌ هزینه‌ها در زندگی آینده کودک جلوگیری می‌کند.

هاشمی رئیس بیمارستان امام علی(ع) زرند نیز که به عنوان بیمارستان دوستدار کودک در سطح کشور برگزیده شده است، اظهار داشت: تشکیل کمیته شیر مادر، برگزاری کارگاه‌ها و جلسات آموزشی، خرید فصلنامه، اعطای تسهیلات به کارکنان مادر شیرده، خرید تجهیزات مرتبط و انجام پایش در زمینه ترویج تغذیه با شیر مادر از جمله فعالیت‌های این است.

انتهای پیام/80017/ب20

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار