امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۸:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105045
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رشت، محمدجواد حشتمی ظهر امروز در دومین نشست کمیته ساماندهی رودخانه‌های گیلان اظهار کرد: تعداد هفت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رشت، محمدجواد حشتمی ظهر امروز در دومین نشست کمیته ساماندهی رودخانه‌های گیلان اظهار کرد: تعداد هفت رودخانه در استان‌های شمالی کشور منشأ آلودگی بسیار هستند.

وی رودخانه‌های زردجوب و گوهررود در شهر رشت را آلوده خواند و افزود: سفیدرود دارای مشکل زیست محیطی است.

حشتمی با بیان اینکه رودخانه‌های هراز و تجن در مازندران و زیارت، زرین‌رود و اترک در گلستان با معضل زیست محیطی مواجه هستند، تصریح کرد:‌ گیلان به لحاظ تلاش برای برطرف کردن مشکل رودخانه‌ها پیشتاز و الگو است.

معاون نظارت و بازرسی امور تولید و سازمان بازرسی کل کشور به اعلام نتیجه بازرسی‌ها به کمیسیون اصل 90 اشاره کرد و گفت: بسیاری از دستگاه‌های مربوطه به آلودگی رودخانه‌ها حساس شده‌اند و پیگیر موضوع هستند.

وی با تأکید براینکه سازمان بازرسی کل کشور پیگیر آلودگی رودخانه‌‌های شمال است، بیان کرد:‌ جمع‌بندی بازرسی‌ها به کمیسیون اصل 90 ارائه می‌شود.

حشتمی تکلیف تمام دستگاه‌ها را مشخص دانست و خاطرنشان کرد: نارسایی قانونی در کشور وجود ندارد و اختلاف و تعارض بین دستگاه‌ها را می‌توان با انعقاد تفاهم‌نامه برطرف کرد.

معاون نظارت و بازرسی امور تولید و سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه در اجرا با مشکل مواجه هستیم یادآور شد: اجرای صحیح طرح‌ها در انجام برنامه‌ها تأثیرگذار است

وی اطلاع‌رسانی قوانین و مقررات را مهم خواند و گفت:‌مدیران و وزرا خواستار مشاوره حقوقی درباره قوانین هستند و این موضوع نیاز به اطلاع‌رسانی دارد.

حشتمی با اشاره به اینکه دولت قانونمند و قانونگرا است، تصریح کرد: دولت عهده بسته است که خلاف مقررات عمل نشود.

وی بر ضرورت فرهنگ‌سازی در جامعه تأکید کرد و افزود:‌ گیلان از سابقه فرهنگی برخوردار بوده و مشارکت در برنامه‌ها با اطلاع‌رسانی امکانپذیر است.

* شورای شهر رشت فعالیت‌های انجام شده را اطلاع‌رسانی کند

معاون نظارت و بازرسی امور تولید و سازمان بازرسی کل کشور به شورای اسلامی دوره چهارم شهر رشت اشاره کرد و گفت:‌امیدواریم اعضای این دوره که جوان و فعال هستند اطلاع‌رسانی خوبی از فعالیت‌های شورا داشته باشند تا مردم همراهی کنند.

حشتمی خواستار مشخص شدن وضعیت پساب واحدهای تولیدی شده و خاطرنشان کرد: توجه به ملاحظه‌های بی‌مورد فعالیت مدیران را سخت می‌کند.

وی وجود آلایندگی‌ها را سبب ایجاد مشکلات جسمی و روحی دانست و افزود: تصفیه پسماند و پساب واحدهای تولیدی در برخی از نقاط آغاز شده است.

وی با تأکید بر رعایت انصاف در امور اظهار کرد: رعایت انصاف مورد ایجاد همدلی می‌شود و باید این موضوع را به خود، بین همدیگر و مردم در جامعه گسترش دهیم.

حشتمی به وجود قانون‌گریزی در بخش‌های مختلف اشاره کرد و گفت:‌ ترویج انصاف موجب جلوگیری از قانون‌گریزی در جامعه می‌شود.

* افزایش سرطان در گیلان احساس درستی است

رئیس مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در جلسه مذکور اظهار کرد: افزایش سرطان طبق مستندات در گیلان احساس درستی است.

محمدرضا نقی‌پور با بیان اینکه دلیل ابتلا به بیماری سرطان بسیار پیچیده است، گفت: ابتلا به سرطان را نمی‌توان به موضوع ویژه‌ای ربط دهیم و برخی از موارد مربوط به مسائل ژنتیکی و انسانی است.

وی با اشاره به برخی گزارش‌ها مبنی بر رتبه نخست کشوری افراد مبتلا به سرطان در گیلان خاطرنشان کرد: آمار ابتلا به سرطان در گیلان در حد متوسط کشوری است.

انتهای پیام/84001/صا40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها