امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۶:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105051
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار حسین اشتری جانشین فرمانده نیروی انتظامی در همایش سراسری "ارتقا فرهنگ خدمت‌رسانی در سایه امنیت پایدار" با بیان ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار حسین اشتری جانشین فرمانده نیروی انتظامی در همایش سراسری "ارتقا فرهنگ خدمت‌رسانی در سایه امنیت پایدار" با بیان اینکه بالاترین هدف پلیس ارتقا فعالیت و خدمات‌رسانی است، اظهار داشت: تامین کننده امنیت در فرودگاه‌های کشور پلیس فرودگاه و سپاه است که باید با هم هماهنگ باشند.

وی ادامه داد: ما سازمانی هستیم که به‌روز شدن را در دستور کار خود دارد و اگر نگاهی به کشورهای پیرامون خود داشته باشیم متوجه می‌شویم که آنها ناامن هستند، اما شاخص جرائم اجتماعی و امنیت در کشور ما در وضعیت مناسبی قرار دارد.

سردار اشتری با بیان اینکه دشمنان ما همواره به‌دنبال ناامن کردن کشور ما هستند، تصریح کرد: دشمنان در اتاق‌های فکر خود برنامه‌هایی برای ناامن کردن کشور ما طراحی می‌کنند، اما خوشبختانه نتوانسته‌اند تاکنون در این امر موفق شوند.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به اینکه فرودگاه‌ها و مرزهای هوایی همواره مورد توجه بوده‌اند، اذعان کرد: امنیت پرواز بسیار حائز اهمیت است و از زمانی که سپاه این مسئولیت را به‌عهده گرفته است با اشراف اطلاعاتی بالایی که دارد امنیت در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

وی به اهمیت استفاده از تکنولوژی‌های به‌روز در کنترل هوایی اشاره و خاطرنشان کرد: استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌ها و نیروی انسانی آموزش‌دیده که باعث پیشرفت در این زمینه می‌شود را باید سرلوحه کار خود قرار داده و روحیه جهادی و مدیریت جهادی را در این زمینه مورد توجه قرار دهیم.

سردار اشتری با اعلام آمادگی ناجا برای همکاری با صنعت هواپیمایی کشور اظهار کرد: فرودگاه‌های کشور و مجموعه صنعت هواپیمایی در هر جا که پیشرفت کند پلیس پابه‌پای آنها پیش خواهد رفت.

وی با اشاره به عملیات حج اظهار کرد: عملیات حج در کشور ما بسیار گسترده است که با کنترل‌های انجام شده در این زمینه دستاوردهای خوبی داشته‌ایم، به‌طوری‌که هیچ‌یک از زائران ما در عربستان با مشکل مواجه نشده‌اند؛ چرا که عربستان به‌دنبال آبروریزی و گرفتن نقطه ضعفی از کشور ما است، اما خوشبختانه در حج عمره امسال هیچ‌گونه بازگرداندن زائر نداشته‌ایم.

جانشین فرمانده ناجا تشریح کرد: باید با فرهنگ‌سازی موجب شویم که زائران از انتقال برخی از اقلام ممنوعه خودداری کنند.

وی در خصوص افراد ممنوع‌الخروج گفت: قوه قضاییه افراد ممنوع الخروج را به ناجا اعلام می‌کند و افرادی بوده‌اند که تا آخرین لحظه متوجه ممنوع‌الخروج بودن خود نبوده‌اند که باید با اطلاع‌رسانی این مشکل نیز حل شود. البته هر ممنوع‌الخروجی دلیل بر جنایت‌کار یا خلاف‌کار بودن زائران نیست؛ شاید بدهکار مالی باشند و خیلی از افراد ممنوع‌الخروج افرادی متدین و با شخصیت هستند.

سردار اشتری ادامه داد: در رأس امور کنترل فرودگاه‌ها و زائرین هماهنگی‌هایی وجود دارد، اما ممکن است در بدنه این کنترل‌ها در برخی از موارد ناهماهنگی‌هایی وجود داشته باشد که باید آیین‌نامه‌ای شفاف برای این موضوع طراحی شود و در حوزه برخورد با ناهنجاری‌های مسافران در فرودگاه‌ها هماهنگی بین همه موضوع‌ها وجود داشته باشد.

جانشین فرمانده ناجا با بیان این مطلب که در کشور ما همه به ارزش‌های اسلامی اعتقاد دارند و منویات امام(ره) و رهبری برای‌مان ملاک است، افزود: برخی افراد هستند که باعث ناهنجاری می‌شوند که باید با آن‌ها برخورد شود و ما به‌عنوان ضابط اجرایی و دستگاه انتظامی، امر به معرف و نهی از منکر را و وظیفه اصلی خود می‌دانیم.

سردار اشتری برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی و فرهنگی را دارای ظرافت‌های خاصی دانست و گفت: در نوع برخوردها باید دقت داشته باشیم و اشکالات را برطرف کنیم؛ اما اصل کار نباید حذف شود.

وی با قدردانی از افرادی که در فرودگاه‌ها و مکان‌های دیگر ارزش‌های اسلامی را رعایت می‌کنند، افزود: نباید بگذاریم محیط کشور به محیطی تبدیل شود که افراد هنجارشکن در آن به راحتی جولان دهند.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه نیروی انتظامی افتخار دارد که به مردم خدمتگذاری می‌کند، ادامه داد: خدمات‌رسانی به بهترین شکل به مسافرین و مترددین در مجموعه فرودگاه‌های کشور جزو اهداف اصلی ما است.

سردار اشتری اظهار کرد: فرودگاه‌های کشور معرّف فرهنگ و ارزش‌های کشور ما هستند؛ به همین دلیل در فرودگاه‌های کشور که اولین ورودی ما به‌حساب می‌آید همکاران ما در این مجموعه باید شأن جامعه اسلامی و فرهنگ ما را در برخوردهای خود حفظ کنند و در انجام ماموریت‌های خود تسلط کافی داشته باشند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار