امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۱۸:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105063
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «الاخبار» در گزارشی از ایفای نقش قطر میانجیگری بین لبنان و افراد مسلح جبهه النصره به منظور آزادی

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «الاخبار» در گزارشی از ایفای نقش قطر میانجیگری بین لبنان و افراد مسلح جبهه النصره به منظور آزادی نظامیان لبنانی ربوده شده در منطقه مرزی «عرسال» خبر داد و به نقل از برخی منابع مسئول در پرونده نظامیان ربوده شده در عرسال نوشت:‌ نماینده دوحه با «ابو مالک التلی» امیر جبهه النصره در القلمون تماس گرفته و پایان بخشیدن به پرونده نظامیان ربوده را خواستار شد.

بر اساس این گزارش، این نماینده قطری در زمان رایزنی به منظور آزادی راهبه‌های معلولا نیز با این مسئول گروهک جبهه النصره در ارتباط بوده است.

این گزارش حاکی است که سرکرده جبهه النصره در القلمون در مقابل نیز تداوم نقش میانجی هیئت علمای مسلمان لبنان نیز در کنار هیئت میانجی قطری را شرط همکاری با طرف قطری اعلام کرده است.

طرف قطری نیز به التلی گفته است که آنکارا و دوحه آمادگی انتقال همه خانواده‌های آواره سوری  از اردوگاه‌های لبنانی «عرسال» به ترکیه را دارند.

روز گذشته تلویزیون «ال‌بی‌سی‌» در گزارشی  به نقل از یک منبع هیئت علمای مسلمان لبنان که مأموریت میانجی‌گری به منظور آزادی گروگان‌های ارتش و نیروهای امنیتی لبنان از چنگ افراد مسلح را بر عهده گرفته‌ است، شمار گروگان‌های ارتش نزد گروهک «داعش» را 11 سرباز و جسد یک نظامی خواند و افزود: گروهک «جبهه النصره» نیز سه نظامی ارتش و 15 تن از نیروهای امنیتی را به گروگان گرفته است.

بر اساس این گزارش، خواسته‌های گروگان‌گیران و تصاویر گروگان‌ها به «تمام سلام»‌ نخست وزیر لبنان تحویل داده شد.

پیش از این نیز هیئت علمای مسلمان در آزادی شش تن از نیروهای امنیتی میانجیگری کرده بود.

پیش از این «جمیل السید» سرلشکر ستاد مشترک ارتش لبنان با بیان اینکه مسئولیت تحولات عرسال و مناطق اطراف آن با جریان المستقبل است، افزود: این جریان و متحدانش از همان روز نخست آغاز تحولات سوریه در سه سال قبل، محیط مناسب و پوشش سیاسی برای افراد مسلح کشورهای مختلف به وجود آورده‌اند.

وی با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: خطر و تهدید در عرسال تا زمانی که المستقبل بر تبدیل این منطقه به پناهگاه امن برای افراد مسلح اصرار داشته باشد، پایان نخواهد یافت.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها