امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۵:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105064
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان در نشستی که امروز با مقامات عالی‎رتبه کمیسیون‎های ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان در نشستی که امروز با مقامات عالی‎رتبه کمیسیون‎های انتخاباتی افغانستان در کابل داشت، ضمن تاکید بر تسریع روند بازشماری آرا، اظهار داشت: احتمال روی کارآمدن دولت موقت، تلاشی بیرونی برای بی‎‎ثبات ساختن افغانستان است.

نیویورک تایمز در مطلبی با اشاره به طولانی‎شدن روند انتخابات افغانستان نوشته است: درصورتی که روند بازشماری آرای افغانستان به نتیجه نرسد، احتمال آن وجود دارد که شماری از وزرای دولت فعلی با اتکا به نیروهای امنیتی این کشور به تشکیل دولت موقت اقدام کنند.

رئیس جمهور افغانستان در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: طولانی‎شدن روند انتخابات زندگی مردم را تحت تاثیر خود قرار داده و اثرات ناگوار اقتصادی و امنیتی نیز تاکنون به بار آورده است.

مقامات کمیسیون‎های انتخاباتی افغانستان در این نشست با تاکید بر ضرورت تسریع روند بازشماری آرا، سرعت‎ یابی این روند را نیازمند همکاری‎ بیشتر 2 تیم انتخاباتی این کشور دانستند.

طبق توصیه‎های مکرر رئیس جمهور افغانستان تلاش‎ها برای پایان یافتن روند بازشماری آراء تا 2 هفته دیگر در حالی جریان دارد که با گذشت بیشتر از یک‎ماه از آغاز این روند تنها 53 درصد آرا امکان بازشماری یافته است.
انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها