امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۲:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105066
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل و به نقل از سایت پشتو زبان «روهی»، مولوی عبدالرحیم مسلم دوست از چهره‌های شناخته شده و با ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل و به نقل از سایت پشتو زبان «روهی»، مولوی عبدالرحیم مسلم دوست از چهره‌های شناخته شده و با نفوذ در بین طالبان افغانستان و پاکستان، ضمن بیعت با ابوبکر البغدادی، قول داد که با گروه داعش در افغانستان همکاری خواهد کرد.

عبدالرحیم مسلم دوست که اکنون در «وزیرستان» است، گفت: زمانی که من در گوانتانامو زندانی بودم، قصری با دروازه بسته را به خواب دیدم، روی دیوار این قصر ساعتی نصب شده بود که 12 دقیقه به 12 را نشان می‌داد.

وی افزود: به من گفته شد که اینجا دارالخلافه است، به نظر من تعبیر خواب این است که تا 12 سال دیگر خلافت در جهان تثبیت خواهد شد.

مسلم دوست اظهار داشت: من و تمامی دوستان، برادران، خواهران و ملت افغانستان با ابوبکر البغدادی بیعت و وفاداری خود را اعلام می‌کنیم.

عبدالرحیم مسلم دوست که از اهالی فرمانداری «بتی‌کوت» ولایت «ننگرهار» است؛ در نوامبر سال 2001 همراه با برادرش «بدرالزمان» به گوانتانامو منتقل و در آوریل سال 2005 آزاد شد.

مسلم دوست پس از آزادی کتاب زنجیرهای شکسته گوانتانامو را نوشت که در بین طالبان مورد استقبال قرار گرفت.

مسلم دوست چندی بعد توسط نیروهای پاکستانی دستگیر و سپس در معامله با طالبان پاکستانی در قبال آزادی یک افسر پاکستانی آزاد شد.

مسلم دوست که به زبان‌های فارسی، عربی و پشتو مسلط بوده و کتاب‌های زیادی نوشته است در حال حاضر به عنوان قاضی‌القضات برای طالبان پاکستانی در منطقه «مگری» پاکستان فعالیت می‌کند.

یک منبع نزدیک به طالبان اعلام کرد: احتمال قوی وجود دارد که تعدادی از طالبان پاکستانی که تحت عنوان «جماعت الاحرار» فعالیت می‌کنند در اطاعت از دستورات عبدالرحیم مسلم دوست، با ابوبکر البغدادی بیعت کنند.

بر اساس انتشار یک ویدئو، عبدالرحیم مسلم دوست و مولوی عبدالقاهر رهبر سلفی‌های استان کنر با ابوبکر البغدادی بیعت کردند.
انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها