امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105068
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «عبدالرحمان هوتکی» معاون کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز در گفت‎وگو با رسانه‎ها ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «عبدالرحمان هوتکی» معاون کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز در گفت‎وگو با رسانه‎ها گفت: حلقاتی بیرونی در روند بازشماری آرای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور مداخله کرده و تلاش دارند تا این روند را با چالش مواجه کنند.

وی از نیروهای امنیتی این کشور خواست تا جلوی اینگونه مداخلات را بگیرند و تأکید کرد که انتخابات یک روند ملی است و باید همه دست به دست هم بدهند تا این روند به شکلی مناسب پایان پذیرد.

هوتکی از هر 2 ستاد انتخاباتی این کشور نیز خواست تا از جر و بحث‎های اضافی و برخورد جلوگیری کنند و افرادی که در پی مختل کردن این روند هستند را از پروسه خارج کنند.

وی همچنین گفت: رهبری کمیسیون مستقل انتخابات به کارمندان خود هشدار داده است، هر فردی که در پی مختل کردن روند بازشماری آرای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری باشد از این کمیسیون اخراج خواهد شد.

این نگرانی‎ها درحالی‎ مطرح می‎شود که درگیری فیزیکی روز گذشته میان ناظران ستاد انتخاباتی «عبدالله عبدالله» و کارمندان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان با استفاده از سلاح گرم به زخمی شدن چندین نفر انجامید.

به گفته هوتکی، هیئتی از طرف هر 2 ستاد انتخاباتی، کمیسیون مستقل انتخابات و نیروهای امنیتی تعیین شده تا در مورد حادثه روز گذشته تحقیق کنند، اما «داود سلطان زوی» عضو ستاد انتخاباتی «اشرف غنی احمدزی» کمیسیون مستقل انتخابات را به ناتوانی در مدیریت وقایع متهم کرده است.

سلطان زوی همچنان از ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله خواست تا حلقاتی را که در میان این ستاد وجود دارند و می‎خواهند روند بازشماری آرا را با چالش مواجه سازند، شناسایی و اخراج کنند.

اما «امرالله امان» عضو ستاد عبدالله عبدالله با رد این ادعا تاکید دارد که در ستاد انتخاباتی آنها چنین افرادی وجود ندارند.
انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها